Facebook Google+ Twitter

WIELKANOCNE SPOTKANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SOPOCIE

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-17 13:35

Nadzieja i radość jaką niesie Zmartwychwstanie oraz zwycięstwo miłości nad grzechami to przesłanie przedstawienia przygotowanego przez osoby niepełnosprawne.Wielkanocne spotkanie integracyjne odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Sopocie

Rzecz jest o grzechu i innych ludzkich słabościach a także o nadziei i radości jaką niesie Zmartwychwstanie – mówi Jacek Spica, który jest opiekunem Teatru Ubogiego Relacji działającego w Środowiskowym Domu Samopomocy – Ośrodku Adaptacyjnym w Sopocie. Wspólnie z Joanną Dębicką z Zespołu Szkół Specjalnych w Sopocie przygotowali i wyreżyserowali świąteczne przedstawienie. – Chcieliśmy w prosty symboliczny sposób przybliżyć dzieciom i osobom niepełnosprawnym tajemnicę Zmartwychwstania – mówi Pani Joanna. Wykorzystaliśmy do tego prostą formę, kolor biały i czarny, symbolizujące dobre uczynki i grzechy.

Aktorzy zanieśli pod krzyż swoje przywary: złość, zazdrość, lenistwo, chciwość, kłamstwo, nienawiść. Złożyli tam również swoje dobre uczynki: dobroć, cierpliwość, przyjaźń, szacunek, tolerancję, wyrozumiałość, życzliwość. A Bóg zesłał na ziemię anioły, które przyniosły miłość. Na zakończenie, aktorzy przekazali publiczności białe kartony – dobre uczynki.

- Będąc tutaj mam wrażenie, że jestem w wielkiej wspaniałej rodzinie, w której te dobre wartości, które widzieliśmy na białych kartonach: dobroć, cierpliwość, czułość przyświecają na co dzień – powiedziała po spektaklu Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Że znaleźli tu Państwo - rodzice dzieci niepełnosprawnych bezpieczną przystań dla swoich pociech.

Po spektaklu aktorzy oraz pozostali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego, rodzice, opiekunowie, terapeuci, nauczyciele oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnym świątecznym poczęstunku.
(Agnieszka )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.