Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24670 miejsce

Wielkanocny kiermasz Fundacji Promień Słońca w Legionowie

Gdy stoły w naszych szkołach i przedszkolach zakwitają wielobarwnymi pisankami, palmami, barankami z cukru i z czekolady, to jest dla mnie znak, że Święta Wielkiej Nocy są tuż, tuż - mówi Helena Olkucka, dyrektor przedszkola „Chatka Puchatka”.

Ozdoby na stół wielkanocny. / Fot. Jerzy JastrzębskiFundacja „Promień Słońca” dzięki uprzejmości przedszkola "Chatka Puchatka", Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek przy ul. Jagiellońskiej 69 w Legionowie wystawiła kiermasze świąteczne w kilku miejscach. Zbiórce pieniężnej jak zawsze towarzyszy określony cel. Pieniądze zbierane są na zakup mebli ogrodowych i wyposażenie ogrodu dla dzieci niepełnosprawnych z przedszkola przy Powiatowym Zespole Szkół Specjalnych - wyjaśnia Ewa Lewicka, wicedyrektor szkoły. - Kolorowe meble ogrodowe to dla naszych przedszkolaków wielka radość. Będą mogły tam bawić się w ciepłe wiosenne dni.

Czytaj też: Wielkanoc w witrynach sklepowych

Otwarcie kiermaszu. Występy małych aktorów z przedszkola "Chatka Puchatka" / Fot. Jerzy Jastrzębski Uroczystego otwarcia kiermaszu dokonano 14 kwietnia 2011 roku w niepublicznym przedszkolu „Chatka Puchatka” w Legionowie. Pani Monika Kołacz, wicedyrektor przedszkola, uważa, że dzieci od najmłodszych lat trzeba uwrażliwiać na dobro, uczyć współczucia, solidarności. Święta Wielkanocne to znakomita okazja, aby okazać swoją hojność i wspomóc tych, którzy urodzili się słabsi. Ta nauka społecznego współodczuwania, empatii, przyniesie efekty w przyszłości. Dzieci w ten sposób uwrażliwiane lepiej będą rozumiały swoich najbliższych, rodziny, sąsiadów - wyjaśniała zebranym rodzicom Helena Olkucka dyrektor przedszkola.

W trakcie kiermaszu uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. / Fot. Jerzy Jastrzębski Miałem zaszczyt reprezentować fundację „ Promień Słońca”. Przedstawiłem zebranym cele, zadania fundacji i jej dotychczasowe dokonania. Wyjaśniłem, że fundacja to wszyscy darczyńcy. Bez ofiarności, wsparcia, fundacja jako organizacja pożytku publicznego nie mogłaby wypełniać swoich statutowych celów. Cząstką fundacji są dzieci, które przygotowały piękne ozdoby świąteczne, jak i dorośli,którzy wspierają ten kiermasz.

Czytaj też: Co kraj to obyczaj, czyli Wielkanoc w innych krajach

Dyrektor przedszkola Helena Olkucka i wicedyrektor Monika Kołacz w czasie prezentacji celu kiermaszu. / Fot. Jerzy JastrzębskiCieszy, że wzrasta liczba osób zainteresowanych działalnością na rzecz innych. Jest to dowód na wzrost wrażliwości społecznej. Fundacja jest tylko łącznikiem pomiędzy tymi, którzy potrzebują wsparcia, a darczyńcami. Podziękowałem nauczycielom przedszkola i przedszkolakom za wspaniałe występy, a rodzicom licznie zebranym na tej uroczystości za udział i dary na rzecz podopiecznych Fundacji. Na koniec złożyłem życzenia świąteczne wszystkim zebranym.

Na szczególne podziękowania zasłużyli również rodzice, uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.