Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4899 miejsce

Wielki Festyn w Warszawie już dziś!

Dziś rozpoczyna się w Warszawie na Polu Mokotowskim dwudniowy festyn pod hasłem "Bądź bezpieczny w mieście". Po raz trzeci warszawiacy będą mogli świetnie się bawić i sporo nauczyć.

Plakat promujący festyn / Fot. Piotr Biegała Patronat honorowy sprawuje Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z Komendantem Stołecznym Policji - inspektorem Jackiem Olkowiczem. Organizatorami są miejskie agendy odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. W ramach imprezy zaprezentuje się Policja Państwowa, Straż Pożarna, Straż Miejska, Straż Graniczna, Pogotowie Ratunkowe, ZHP, ZHR, PCK.

Głównym przesłaniem festynu jest promowanie bezpieczeństwa w każdej dziedzinie życia. W czasie jego trwania będzie można zapoznać się ze sprzętem będącym w wyposażeniu policji, straży miejskiej i pożarnej oraz pogotowia ratunkowego. Przygotowano serię pokazów w tym np. sprawności jednostki antyterrorystycznej, samoobrony, technik obezwładniania.
Rowerzyści będą mogli oznakować swoje wehikuły (konieczne jest zabranie ze sobą książeczki gwarancyjnej roweru lub faktury zakupu i dowodu osobistego). Dla najmłodszych przygotowano specjalne Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci będą mogły uczyć się zasad bezpiecznego poruszania
oraz sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności.

Festyn uświetnią występy zespołów "Sofa" i "Gang Olsena" oraz Patrycji Markowskiej i Tatiany Okupnik. Program jest wypełniony po brzegi bardzo obiecującymi pozycjami. Na szczęście skonstruowano go tak, aby każdy mógł zobaczyć to co chce bez chaotycznego biegania.

A dlaczego warto pójść?
Na ubiegłorocznym festynie można było obejrzeć bardzo profesjonalnie przygotowany pokaz zespołowego działania rozmaitych służb ratunkowych. Wziął w nim udział również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w śmigłowcu Augusta Westland. Chętni mogli też spróbować swych sił w gaszeniu pożaru za pomocą popularnej jednokilogramowej gaśnicy samochodowej. Dla miłośników zwierząt przygotowano pokazy z wykorzystaniem psów służbowych, a żądni mocnych wrażeń z wypiekami na twarzach obserwowali inscenizację zatrzymania groźnych przestępców z wykorzystaniem środków pirotechnicznych.

Mam nadzieję, że tegoroczny festyn będzie równie udany, jego przebieg zrelacjonuję oczywiście na łamach Wiadomości24.pl.


Strona z programem festynu
Strona o bezpieczeństwie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pewnie że będę robił fotki;-) Więc jak masz coś innego na oku to się nie krępuj;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będziesz robił zdjęcia? Bo nie wiem czy tam iść bo mam jeszcze dwie alternatywy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.