Facebook Google+ Twitter

Wielki Festyn w Warszawie już dziś!

Dziś rozpoczyna się w Warszawie na Polu Mokotowskim dwudniowy festyn pod hasłem "Bądź bezpieczny w mieście". Po raz trzeci warszawiacy będą mogli świetnie się bawić i sporo nauczyć.

Plakat promujący festyn / Fot. Piotr Biegała Patronat honorowy sprawuje Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z Komendantem Stołecznym Policji - inspektorem Jackiem Olkowiczem. Organizatorami są miejskie agendy odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. W ramach imprezy zaprezentuje się Policja Państwowa, Straż Pożarna, Straż Miejska, Straż Graniczna, Pogotowie Ratunkowe, ZHP, ZHR, PCK.

Głównym przesłaniem festynu jest promowanie bezpieczeństwa w każdej dziedzinie życia. W czasie jego trwania będzie można zapoznać się ze sprzętem będącym w wyposażeniu policji, straży miejskiej i pożarnej oraz pogotowia ratunkowego. Przygotowano serię pokazów w tym np. sprawności jednostki antyterrorystycznej, samoobrony, technik obezwładniania.
Rowerzyści będą mogli oznakować swoje wehikuły (konieczne jest zabranie ze sobą książeczki gwarancyjnej roweru lub faktury zakupu i dowodu osobistego). Dla najmłodszych przygotowano specjalne Miasteczko Ruchu Drogowego, w którym dzieci będą mogły uczyć się zasad bezpiecznego poruszania
oraz sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności.

Festyn uświetnią występy zespołów "Sofa" i "Gang Olsena" oraz Patrycji Markowskiej i Tatiany Okupnik. Program jest wypełniony po brzegi bardzo obiecującymi pozycjami. Na szczęście skonstruowano go tak, aby każdy mógł zobaczyć to co chce bez chaotycznego biegania.

A dlaczego warto pójść?
Na ubiegłorocznym festynie można było obejrzeć bardzo profesjonalnie przygotowany pokaz zespołowego działania rozmaitych służb ratunkowych. Wziął w nim udział również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w śmigłowcu Augusta Westland. Chętni mogli też spróbować swych sił w gaszeniu pożaru za pomocą popularnej jednokilogramowej gaśnicy samochodowej. Dla miłośników zwierząt przygotowano pokazy z wykorzystaniem psów służbowych, a żądni mocnych wrażeń z wypiekami na twarzach obserwowali inscenizację zatrzymania groźnych przestępców z wykorzystaniem środków pirotechnicznych.

Mam nadzieję, że tegoroczny festyn będzie równie udany, jego przebieg zrelacjonuję oczywiście na łamach Wiadomości24.pl.


Strona z programem festynu
Strona o bezpieczeństwie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pewnie że będę robił fotki;-) Więc jak masz coś innego na oku to się nie krępuj;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będziesz robił zdjęcia? Bo nie wiem czy tam iść bo mam jeszcze dwie alternatywy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.