Facebook Google+ Twitter

Wielki jubileuszowy koncert festiwalu Era Jazzu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 17:24

Koncert kubańskiego pianisty i kompozytora Omara Sosy w Filharmonii Narodowej w Warszawie uświetni jubileusz 10-lecia Ery Jazzu. Omar Sos i Afreecanos Quartet wystąpią w poniedziałek 6 października na jedynym koncercie w Polsce.

Krytycy muzyczni odnajdują w grze Omara Sosy elokwencję na miarę pianistyki
Keith'a Jarretta i przebojowość gry Oscara Petersona. W grze Sosy nie brakuje także rytmów afrykańskich, latynoskich i typowej, kubańskiej "buena vista".

Podczas poniedziałkowego koncertu zostanie także zaprezentowany trzypłytowy album zawierający nagrania artystów, którzy podczas dekady koncertów Ery Jazzu wystąpili w naszym kraju. Będą to więc nagrania: m.in. Herbiego Hancocka, Jana Garbarka, Wayne'a Shortera, Johna Scofielda, Freddy'ego Cole'a, Detroit Gospel Singers, ale także artystów, którzy w najbliższych tygodniach wystąpią w jubileuszowych koncertach Ery Jazzu w Polsce. Oprócz Omara Sosy w Polsce zagrają także holenderska trębaczka Saskia Laroo oraz amerykańska piosenkarka i pianistka - Dionne Warwick.

Wydana w pakiecie (2 płyty CD, jedna DVD) płyta DVD zawiera fragmenty koncertów oraz reportażowe migawki i rozmowy m.in. z Johnem McLaughlinem, Marizą, Al Di Meolą, Angelique Kidjo, Cassandrą Wilson, Dee Dee Bridgewater, Marcusem Millerem .

Kolejne koncerty Ery Jazzu w Polsce odbędą się: 19 listopada w Sali Kongresowej, gdzie wystąpią: brytyjski zespół Marka Reilly'ego - Matt Bianco i holenderska trębaczka, zwana Lady Miles Davis - Saskia Laroo.

10 grudnia w Sali Kongresowej odbędzie się koncert Christmas Night, podczas którego zaśpiewa legendarna wokalistka amerykańska Dionne Warwick. Jak podkreśla dyrektor Ery Jazzu - Dionizy Piątkowski, Dionne Warwick jest jedną z najwspanialszych wokalistek w historii muzyki rozrywkowej. Obok Barbry Streisand i Lizy Minelli jest ikoną amerykańskiej sztuki estradowej. Dwa dni po warszawskim koncercie, pierwszym i jedynym w Polsce, Dionne Warwick skończy 68 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.