Facebook Google+ Twitter

Wielki Kiermasz Ludowy już w czerwcu na Lubelszczyźnie

Obrazki, rzeźby, ale też biżuterię artystyczną – to wszystko i wiele więcej będzie można kupić na kiermaszu „Dobre, bo z lubartowskiego”. Targowisko sztuki ludowej już 17 czerwca w Lubartowie.

Od paru lat sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne przeżywają swój renesans. Unikalność i bogactwo form rękodzieła artystycznego sprawia, że cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem. Najnowsze trendy, ciekawe przedmioty i pyszne, lokalne wypieki będzie można zobaczyć, kupić i spróbować na czerwcowym kiermaszu w Lubartowie. Jarmark ludowy będzie jedną z wielu atrakcji "Biesiady Czerwcowej". Swoje wytwory zaprezentują artyści, koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne i organizacje, które kultywują regionalne tradycje.

Ty też możesz zaprezentować swój talent! - Do 4 czerwca czekamy na zgłoszenia osób zainteresowanych zaprezentowaniem swoich prac na kiermaszu ludowym – mówi Agnieszka Waśniowska ze starostwa powiatowego w Lubartowie, organizatora imprezy. Chętni powinni zgłaszać się do Wydziału Rozwoju Gospodarczego Polityki Społecznej i Promocji: rozwoj@powiatlubartowski.pl.

Organizatorami Biesiady Czerwcowej są: starostwo powiatowe w Lubartowie i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie. W tym roku współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „W Dolinie Tyśmienicy i Wieprza”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.