Facebook Google+ Twitter

Wielki Kiermasz Świąteczny fundacji „Promień słońca”

19 i 20 grudnia 2012 odbył się w ratuszu miejskim w Legionowie kiermasz świąteczny fundacji „Promień słońca”. Pieniądze uzyskane z kiermaszu pozwolą wesprzeć podopiecznych fundacji-dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Organizatorami wydarzenia oprócz fundacji była społeczność szkolna Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, Plakat zapowiadający kiermasz. / Fot. Jerzy JastrzębskiNiepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II oraz Niepubliczne przedszkole "Chatka Puchatka" w Legionowie. W sali widowiskowej Urzędu Miasta nastąpiło uroczyste otwarcie Wielkiego Kiermaszu Świątecznego. Licznie zgromadzonych gości w tym patrona kiermaszu Prezydenta Miasta Legionowa pana Romana Smogorzewskiego zachwyciły kolędy wykonane przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych i Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.
Wykonanie kolęd przez młodych wykonawców wprowadziło w radosny nastrój świąt.

Zarząd przyznał po raz pierwszy wyróżnienie kryształową statuetkę „Przyjaciel fundacji Promień słońca”. Wyróżnienie to jako prezes fundacji wręczyłem pani Magdalenie Gabrysiak Kędzierskiej redaktor naczelnej gazety „Powiatowa”oraz panu Moment wręczania wyróżnienia "Przyjaciel fundacji Promień Słońca" / Fot. Agnieszka Łuniewicz-StępieńTomaszowi Talarskiemu redaktorowi naczelnemu gazety „Miejscowa” i Ltv.

-Ten honorowy tytuł - powiedziałem podczas wręczania wyróżnienia- „Przyjaciel fundacji Promień Słońca”czyli
przyjaciel dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną przyznany został osobom, które w sposób wyjątkowy przyczyniają się do realizacji celów statutowych fundacji, do wspierania naszych działań i czynią to nieprzerwanie od wielu lat. Bliska jest im idea solidarności społecznej, zrozumienie problemów dotykających osoby niepełnosprawne. W swojej pasji walczą ze stereotypami. Prezentują dokonania naszych podopiecznych. Wpływają na zmianę postaw społeczności
lokalnej Legionowa wobec osób dotkniętych niepełnosprawnością. Zachęcają naszych podopiecznych do udziału w życiu Stoły pełne ozdób świątecznych wykonanych na zajęciach integracyjnych uczniów z Powiatowego Zespołu szkół i Placówek Specjalnych i Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz podarowanych fundacji przez mieszkańców powiatu legionowskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębskimiasta i powiatu. Przypominają o prostej zasadzie, że w naszym środowisku jest miejsce dla każdego nie ma naprawdę lepszych i gorszych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.