Facebook Google+ Twitter

Wielki koncert Jarosława Śmietany w Legionowie. Relacja

W ramach Jazz Jamboree Warsaw 2011 odbył się 2 grudnia 2011 roku w Legionowie od dawna wyczekiwany przez fanów koncert światowej sławy wirtuoza gitary i kompozytora muzyki jazzowej Jarosława Śmietany i jego zespołu.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiNa wyjątkowość tego wydarzenia złożyło się kilka znaczących elementów. 53. Jazz Jamboree Warsaw 2011 jest jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych, związanych z polską prezydencją w Unii Europejskiej. W tym roku także przypada 40-lecie pracy artystycznej Jarosława Śmietany. Dla mieszkańców Legionowa doszedł jeszcze jeden znakomity powód, aby ten koncert uznać za bardzo ważny: obok jednego z najważniejszych muzyków jazzowych świata zagrał mieszkaniec Legionowa Krzysztof Ścierański, wybitny gitarzysta basowy, przyjaciel Jarosława Śmietany.

Przed rozpoczęciem koncertu prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Pan Pan Jarek Śmietana przyjmuje gratulacje od prezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Krzysztofa Sadowskiego i dyrektora MOK w Legionowie Andrzeja Sobierajskiego. / Fot. Jerzy JastrzębskiKrzysztof Sadowski wręczył z okazji 40-lecia pracy twórczej Jarosławowi Śmietanie odznaczenie za jego wybitne osiągnięcia i wkład w kulturę nie tylko polską, ale i światową.

Jarosław Śmietana w swojej długoletniej karierze grał, współpracował z największymi sławami jazzu: Eddie Hendersonem, Johnem Abercombie, Lee Koenitzem, Garym Bartzem. Występuje ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem - gwiazdami polskiej sceny jazzowej.

Fani muzyki jazzowej, zebrani w sali widowiskowej Miejskiego Ratusza, nie zawiedli się. Na koncercie usłyszeli utwory nie tylko z najnowszej płyty Jarka Śmietany "I love the blues", ale najsłynniejsze wykonania z ubiegłego wieku w Jarek Śmietana i Krzysztof Ścierański, gitarzysta basowy z Legionowa. / Fot. Jerzy Jastrzębskiwykonaniu Jarka Śmietany i wybitnego wokalisty z Australii Billa Neala, Wojciecha Karolaka/organy/, Adama Czerwińskiego /Perkusja/, Pawła Mąciwody/gitara basowa/ oraz gościa koncertu Krzysztofa Ścierańskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.