Facebook Google+ Twitter

Wielki koncert. Krzysztof Krawczyk - największe przeboje

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-25 13:17

Krzysztof Krawczyk to najbardziej znany polski artysta ostatniego pięćdziesięciolecia.

Krzysztof Krawczyk / Fot. MakroconcertObdarzony charakterystycznym barytonem wokalista i kompozytor, podziwiany nie tylko za twórczość, ale i znakomity kontakt z publicznością. Odkąd w 1963 roku rozpoczął swoją karierę estradową, nie schodzi ze sceny po dziś dzień. Uwielbiany przez wiele pokoleń Polaków, znany na całym świecie. Obsypywany nagrodami muzycznymi autor takich przebojów jak Parostatek, Rysunek na szkle, Jak minął dzień, Pamiętam Ciebie z tamtych lat, Mój przyjacielu, współpracujący nie tylko z polskimi, ale i z zachodnimi, czy amerykański wytwórniami fonograficznymi. Już 26 listopada 2010 na jedynym koncercie w Sali Kongresowej zaprezentuje swoje największe przeboje z całego okresu swojej kariery!

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Po przeprowadzce do Łodzi rozpoczął naukę śpiewu w tamtejszej Szkole Muzycznej. Jego przygoda ze sceną rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy to zaczął występować w zespole Trubadurzy, z którym nagrał wiele niezapomnianych przebojów, w tym m.in. "Kasia", "Znamy się tylko z widzenia", "Krajobrazy", "Byłaś tu". Po 10 latach postawił na karierę solową. W 1974 roku nagrał debiutancki album "Byłaś mi nadzieją" i po raz pierwszy wystąpił w pojedynkę na Festiwalu w Opolu. Kolejny rok przyniósł takie hity jak "Rysunek na szkle" i "Parostatek". Posypały się również pierwsze nagrody – w Kołobrzegu za utwór "Czym dla wojska jest piosenka", a wkrótce aż trzy nagrody na Festiwalu w Sopocie - Dziennikarzy, Publiczności i "Głosu Wybrzeża". W tym czasie podpisał również kontrakt z zachodnioniemiecką wytwórnią Polydor, dla której nagrał dwa single - "Als wir noch kinder waren" i "Aufwiedersehen Madeleine". W 1981 roku nagrał kolejne przeboje "Jak minął dzień", "Byle było jak" i "Pamiętam Ciebie z tamtych lat" oraz wygrał Festiwal w Opolu piosenką "Pogrążona we śnie Natalia". Kolejne lata Krawczyk spędził za Oceanem, gdzie podpisał kontrakt z wytwórnią TRC i nagrał dla niej płytę "From A Different Place". W nagraniach towarzyszył mu zespół Krystof Orchestra, z którym występował na terenie USA (m.in. w Las Vegas). Pop powrocie wydał album "Wstaje nowy dzień" i rok później zdobył II nagrodę na Festiwalu w Opolu.

W 1998 roku z okazji 35-lecia kariery zorganizował specjalny koncert „To, co dał mi los”, podczas którego otrzymał nagrodę prezesa TVP. Dwa lata później nagrał specjalną płytę dla Jana Pawła II „Ojcu świętemu śpiewamy” - materiał z albumu zaprezentował na Placu św. Piotra w Rzymie, a po występie wręczył złotą płytę Ojcowi Świętemu.

W 2001 roku podjął współpracę z Goranem Bregovićem - efektem ich wspólnych działań była płyta "Daj mi drugie życie", która odniosła niesamowity sukces, pokryła się platyną, a sondaż OBOP po raz drugi z rzędu wskazał Krawczyka jako najpopularniejszego piosenkarza w Polsce. Również kolejny krążek, tym razem stworzony przy udziale Smolika - "Bo marzę i śnię" osiągnął status platynowej płyty.

40-lecie kariery Krzysztof Krawczyk uświetnił recitalem podczas Festiwalu w Sopocie, gdzie został uhonorowany Platynowym Słowikiem. Pięciopłytowy album "Jestem sobą" pokrył się platyną, a "Amerykańskie piosenki" złotem.

W roku 2005 artysta otrzymał dwa Fryderyki w kategoriach piosenkarz roku i przebój roku (za utwór "Trudno tak", zaśpiewany w duecie z Edytą Bartosiewicz) i zajął pierwsze miejsce na Top Trendy w Sopocie.

Krzysztof
Krawczyk to wszechstronny artysta. Przez dziesięciolecia wylansował wiele niezapomnianych utworów, tworzył różnorodną muzykę, poczynając od popu, przez rock and rolla, country, pieśni religijne, na muzyce cygańskiej i biesiadnej kończąc. Jego improwizacja na scenie i wspaniały kontakt z publicznością powodują, że zjednuje sobie fanów w każdym wieku. 26 listopada na jedynym koncercie w Warszawie zabierze publiczność we wspaniały rejs „Parostatkiem” po oceanie swoich największych przebojów. ZAPRASZAMY!!!

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

MIEJSCE SPEKTAKLU

Warszawa: 26.11.2010r. godz. 20.00, Sala Kongresowa
Ceny biletów: 180zł, 160zł, 140zł, 110zł, 90zł, 70zł

Punkty sprzedaży:
Bileterie EMPiK (022) 222 06 05
Sala Kongresowa (022) 656 72 99
SHORTCUT (022) 692 14 30
Sieć SELECTOURS (022) 652 06 35–36
Sieć Media Markt (022) 573 02 50
Sieć Saturn Planet (022) 591 82 52
Sieć RUCH (022) 552 13 13

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krztof Krawczyk - szmira i barani głos. Nie jestem jego wielbicielka "w żadnym wieku". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.