Facebook Google+ Twitter

Wielki marsz pojednania w stolicy. "Nie oddamy wam Telewizji Trwam"

W dzisiejszą sobotę odbył się wielotysięczny marsz katolików w obronie TV Trwam. Uczestnicy manifestowali sprzeciw wobec nie przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie oraz potrzebę demokracje i wolność mediów. Podczas marszu doszło do pięknego katolickiego pojednania prezesa Kaczyńskiego z Ziobrą.

 / Fot. PAPTak jak zapowiadali organizatorzy – PiS i Solidarna Polska – dziś (21 kwietnia) w Warszawie na Placu Trzech Krzyży, zebrało się około 20 tys. obrońców TV Trwam, którzy po mszy św. wyruszyli po południu w marszu protestu przeciw nie przyznaniu telewizji o. Rydzyka, koncesji na naziemną cyfrową emisję programów.

Uczestnicy manifestacji przeszli przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Belweder – czytamy w http://www.tvn24.pl/12690,1742185,0,1,nie-oddamy-wam-telewizji-trwam,wiadomosc.html. Nieśli, oprócz flag narodowych także flagi z symbolami PiS i "Solidarności" oraz transparenty Radia Maryja. Skandowali hasło: "Nie oddamy wam Telewizji Trwam" i śpiewali pieśni religijne. Było wesoło - manifestantom przygrywał zespół muzyczny.

W II Ogólnopolskim Marszu w Obronie Wolnych Mediów, określanym tak przez organizatorów – zapowiedział i brał udział prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Marsz wyruszył po mszy w kościele św. Aleksandra. Pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, prezes Kaczyński, przemówił. Potem manifestanci wyruszyli pod Belweder. Tam do uczestników II Marszu zabrał głos kandydat na prezydenta, szef Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro.

W wielotysięcznej manifestacji, brali udział nie tylko politycy PiS i Solidarnej Polski, ale również m.in. członkowie stowarzyszenia "Solidarni 2010", kluby "Gazety Polskiej" z całego kraju, miłośnicy Radia Maryja i społeczny komitet "W obronie TV Trwam". Manifestacja sobotnia ma uświadomić i podkreślić to, co wcześniej powiedział prezes PiS: "Atak na TV Trwam to atak na prawa katolików i wolność". Ale także to, iż atak na Telewizję Trwam to "atak na prawa katolików i na wolność".

Bronimy "wartości chrześcijańskich"

W trakcie przygotowań do dzisiejszej manifestacji w stolicy, prezes Kaczyński na spotkaniu z aktywem partii przekonywał, że PiS zawsze "zdecydowanie broniło w życiu publicznym, społecznym wartości chrześcijańskich". Mówił, że jego formacja wychodzi z przekonania, iż te wartości są tak mocno związane z polskością, że "podważanie ich jest uderzaniem w podstawy naszej tożsamości". Akcentował z całych sił: "Nie ma wolności bez wolności mediów, a nie ma wolności mediów bez ich pluralizmu".

Tak jak nakazał niedawno o. Rydzyk: prezes Kaczyński i Zbigniew Ziobro szli dziś w marszu o wolność dla TV Trwam – ramię w ramię razem. Udobruchany przez ojca duchowego, prezes – jako prawy katolik - powiedział przez mikrofony w przemówieniu podczas marszu, aby słyszała Polska – czytamy w http://www.tvn24.pl/12690,1742232,0,1,kaczynski-zbyszku--zapomnijmy-o-tym--co-bylo-zle--idzmy-razem,wiadomosc.html: "Zwracam się do ciebie Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem". Ziobro uradowany tymi słowy - odrzekł z katolicka prezesowi Kaczyńskiemu kilkanaście minut później: "Jarku zapomnieliśmy, idźmy razem". I poszli jak burza bez piorunów w kierunku siedzib: premiera i prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Roman B.
 • Roman B.
 • 27.04.2012 18:36

Ten dureń niejaki Cybuch pisze takie bzdury , że nie można tego czytać , gdzie taki głąb pisuje i kto go upoważnił do pisania tych bzdur , powinien zapaść się ze wstydu pod ziemię poprawny politycznie idiota!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Jan
 • Waldemar Jan
 • 22.04.2012 12:35

Obowiązkowe badania psychiatryczne i nie ma tzw. parlamentarzystów, elyty narodu

Komentarz został ukrytyrozwiń
bogucka maria
 • bogucka maria
 • 22.04.2012 11:49

GDYBYŚ ZNAŁ HISTORIĘ POLSKI, NIE ŚMIAŁBYŚ OBRAŻAĆ LUDZI, KTÓRYM JESZCZE ZALEŻY NA TYM, ABY NIE KALAĆ WŁASNEGO GNIAZDA!!!!!CIEKAWE W JAKIM KRAJU BĘDZIE CI LEPIEJ? TAM, GDZIE JUŻ W KOŚCIOŁACH SĄ MAGAZYNY I DYSKOTEKI A LUDZIE JEDZĄ POMIDORY Z GENAMI RYBY I ZAPYLAJĄ ROŚLINY RĘCZNIE, BO ZATRULI WSZYSTKO NA WŁSNE ŻYCZENIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
bogucka maria
 • bogucka maria
 • 22.04.2012 11:43

GDYBYŚ ZNAŁ HISTORIĘ POLSKI NIE ŚMIAŁBYŚ TAK PISAĆ!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
KAZ
 • KAZ
 • 22.04.2012 11:29

POLACY SIĘ BUDZĄ !!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Chorążewicz
 • Andrzej Chorążewicz
 • 22.04.2012 11:27

Andrzej G. I tak bardzo dużo na "rydzykowisku" było tych kiboli" bo inaczej ich nazwać niemożna. Zachowanie takie same. O 100 tys. to "guru" w koloratce może sobie pomarzyć. Razem z prezesem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
miras
 • miras
 • 22.04.2012 10:50

wy pojeby od kaczynskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej .G.
 • Andrzej .G.
 • 22.04.2012 09:32

Dlaczego nadal pisze się nieprawdę w marszu wzięło ponad 120.000 POLAKÓW a nie jak podają wiadomości24pl tylko 20 tysięcy - wstyd za takie media.

Komentarz został ukrytyrozwiń
irena
 • irena
 • 22.04.2012 09:05

nigdy nie oddamy tv Trwam bo prawde głosi tylko Rydzyk a pozostali to kłamczuchy i oszołomy

Komentarz został ukrytyrozwiń
wawiak
 • wawiak
 • 21.04.2012 23:40

Ależ zabierajcie sobie zafajdaną TV rydza i trwajcie u siebie w Rosji, ćwoki! A poprowadzi was Izaak Singer, czyli Antoni Maciarewicz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.