Facebook Google+ Twitter

Wielki mecz charytatywny w piłkę nożną "Gra o życie"

Dziś odbył się w Warszawie wielki mecz charytatywny w piłkę nożną "Gra o życie" na rzecz transplantologii między drużynami gwiazd a dziennikarzy. Wynik meczu to 4:1 dla drużyny mediów.

Mecz rozpoczął się o godz. 13 na stadionie Polonii w Warszawie. W Drużynie Gwiazd zagrali między innymi: Mariusz Czerkawski, Maciej Stuhr, Przemysław Saleta, Zbigniew Zamachowski i Paweł Deląg. Kapitanem tej drużyny był premier Donald Tusk. Drużynę mediów zasilili m.in.: Tomasz Lis, Maciej Orłoś, Piotr Kraśko, Maciej Kurzajewski, Dariusz Dziekanowski.

Organizatorem meczu, jak i wszystkich dodatkowych wydarzeń, odbywających się przy okazji tego spotkania była Fundacja Przyjaciółka oraz agencja Ministerstwo Gwiazd. Hasłem i ideą przewodnią przedsięwzięcia będzie poprawienie wizerunku polskiej transplantologii.

W trakcie imprezy prowadzono działania edukacyjne, zmierzające do upowszechnienia i pogłębienia wiedzy Polaków na temat przeszczepów. Można było zasięgnąć także konsultacji, oddać krew i zarejestrować się w banku dawców szpiku. Przygotowano również występy taneczne cheerleaderek, które ćwiczyły pod okiem Rafała Maseraka w szkole tańca Showdance.

Ambasadorami akcji są znane z mediów postaci, które w sposób bezpośredni zetknęły się z problemem chorób szpiku - Przemysław Saleta, Jarosław Jakimowicz czy Paweł Kukiz, których dzieci zostały poddane operacjom przeszczepu, co ocaliło im życie.

Dochód ze sprzedaży biletów (20 zł normalny, 10 zł ulgowy) przeznaczony zostanie na rozwój polskiej medycyny transplantacyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.04.2009 14:03

+ bo gra o życie jest zawsze najważniejsza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.