Facebook Google+ Twitter

Wielki morświn w Sopocie. Akcja WWF Polska na plaży

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2015-03-22 18:09

„Godzina dla morświna. Bądź moim głosem. Pomóż.” - to akcja WWF Polska, w ramach której 150 osób pojawiło się w niedzielę, na plaży w Sopocie. Uczestnicy akcji wzywali do ochrony tego zagrożonego gatunku.

Wielki morświn w Sopocie. Akcja WWF Polska na plaży / Fot. Tomasz BołtNa plaży, w pobliżu mola, pojawiły się morsy niemal z całej Polski. Byli przedstawiciele Trójmiasta, a także województwa warmińsko-mazurskiego oraz członkowie Błękitnego Patrolu WWF - z całego polskiego wybrzeża. Punktualnie o godz. 11 wszyscy ustawili się w kształcie ogromnego morświna, po czym weszli razem do Bałtyku.

Jak przystało na prawdziwych morsów, większość z nich weszła do wody w letnich strojach kąpielowych. Dobry humor nie opuszczał ich do samego końca. Paweł Średziński z WWF Polska podkreśla, że powinniśmy chronić morświna, bo to bardzo cenny gatunek i jedyny krewny delfina w Bałtyku, którego zostało zaledwie 450 osobników.

- Zbieramy obecnie podpisy pod apelem do Ministra Środowiska, aby jak najszybciej wyłożył do zatwierdzenia program ochrony morświna, który leży już od 2013 r., a znajdują się w nim rozwiązania, które pozwolą uchronić ten gatunek skutecznie i w sposób często bezkosztowy - zaznacza Paweł Średziński.

- To nie wymaga wielkiego wysiłku, jedynie dobrej woli. Przedstawiciele WWF podkreślają, że każdy może realnie pomóc tym ssakom. Wystarczy złożyć podpis pod apelem skierowanym do polskich władz o jak najszybsze przyjęcie i wdrożenie programu ochrony bałtyckich morświnów. Znajduje się on na stronie www.godzinadlaziemi.pl. 22 marca obchodzony jest Dzień Ochrony Bałtyku.

Kamila Grzenkowska (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.