Facebook Google+ Twitter

"Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim po nowemu

13 lipca w amfiteatrze miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się VI Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień". Miejskie Centrum Kultury, organizator imprezy, wprowadziło w tegorocznej edycji kilka zmian w porównaniu z poprzednimi latami.

VI Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" odbędzie się w ostrowieckim amfiteatrze. / Fot. Krzysztof KrzakW tym roku "Wielki Ogień" będzie płonął dwa dni (13 - 14 lipca) zamiast dotychczasowych trzech. Z nazwy festiwalu zniknęły określenia "bluesowo - rockowy", pozostawiono jednak patronkę - niezapomnianą Mirę Kubasińską, solistkę "Breakoutów", która karierę zaczynała w miejscowym Zakładowym Domu Kultury. Kolejna zmiana dotyczy zniesienia obowiązku wykonania przez uczestników konkursu piosenki z repertuaru wspomnianej wcześniej piosenkarki (jeśli ktoś jednak zaprezentuje jakiś utwór Miry może otrzymać nagrodę w wysokości 7 tys. zł). W tym roku nie będzie też warsztatów muzyczno - wokalnych prowadzonych dla amatorów przez doświadczonych muzyków i pedagogów.

VI Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim przyciągnął w tym roku wyjątkowo dużo kandydatów do udziału w konkursie.Jeden z jurorów, Piotr "Stiff" Stefański. / Fot. Krzysztof Krzak Zgłoszenia nadesłało aż 56 podmiotów wykonawczych z Polski, Litwy i Białorusi. Ostatecznie komisja zakwalifikowała do udziału w festiwalu jednego solistę, Grzegorza Banaszka oraz piętnaście zespołów: After Seven, Ballima, Big Queens, Black Jack, Clock Machine, Demi Looz, Heart Attack, Killsorrow, Le Fleur, Mojo, Pull The Wire, Sons Of A Witch, Upstream oraz The Skys z Litwy i The Toobes z Białorusi.

Ich występy oceniać będzie jury w składzie: Ewa Uryga (jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, soulowych i bluesowych), Sławomir Macias (muzyk, dziennikarz, twórca teledysków, literat) i Piotr "Stiff" Stefański (lider formacji Natural Beat Band). Przyznają oni dwie główne nagrody po 7 i 5 tys. zł, a najlepszy muzyk festiwalu otrzyma nagrodę indywidualną - 3 tysiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, kultura w Ostrowcu Świętokrzyskim płonie wielkim płomieniem. "Wielki Ogień" to nazwa imprezy, ale można by ją zastosować do wielu przedsięwzięć:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorotko, nie było zbyt wielu chętnych. Nie od dziś amatorzy wiedzą lepiej i więcej od profesjonalistów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To że odstąpiono od warsztatów muzyczno - wokalnych prowadzonych dla amatorów przez doświadczonych muzyków i pedagogów, to chyba nie najlepszy pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 03.07.2012 19:24

Podziwiam to miasto . Ciągle się tam coś dzieje . Fajnie .
No i fajnie ,że mamy relacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.