Facebook Google+ Twitter

Wielki Piątek z modlitwą o beatyfikację Jana Pawła II w tle

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-17 12:08

Msze święte z modlitwą o beatyfikację Jana Pawła II będą w tym roku sprawowane 10 kwietnia w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. 5. rocznica śmierci Jana Pawła II przypada bowiem 2 kwietnia w Wielki Piątek, jedyny dzień w roku, kiedy nie jest odprawiana Msza św.

W Warszawie Droga Krzyżowa w odprawiana na ulicach miasta 2 kwietnia w Wielki Piątek nawiąże do postaci Jana Pawła II. Podczas niej adorowany będzie krucyfiks, który Papież trzymał w dłoniach, uczestnicząc w ostatniej w swoim życiu Drodze Krzyżowej, w Wielki Piątek, 25 marca 2005 roku. Procesja tradycyjnie wyruszy spod kościoła akademickiego świętej Anny.

Liturgiczne obchody 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II będą decyzją Episkopatu sprawowane w sobotę, 10 kwietnia. Jest to wigilia Niedzieli Miłosierdzia Bożego, którą dla całego Kościoła ustanowił Jan Paweł II. Papież Polak wypełnił w ten sposób wolę Jezusa Chrystusa przekazaną w objawieniach siostrze Faustynie Kowalskiej. W wielu miejscach będą w tym dniu sprawowane Msze św. z modlitwą o beatyfikację Papieża.

W kwietniu rozpocznie się przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnych Papieża. W każdą drugą niedzielę miesiąca wierni w czasie nabożeństw będą powracać do nauczania Jana Pawła II. Idea i kolejne etapy tego duchowego przygotowania zostaną przybliżone 25 marca podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.