Facebook Google+ Twitter

Wielki powrót warszawskiego Kina Iluzjon

Na otwarcie Kina Iluzjon czyli na nowy początek, 9 listopada, godz. 18.30, zaplanowano wiele atrakcji. Główny punkt to „Pan Tadeusz”. Ten filmowy zabytek został zrekonstruowany dzięki nowoczesnej technice cyfrowej. Film powstał w 1928 roku, w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego. Nową muzykę skomponował Tadeusz Woźniak.


Swoistym rodzajem przewodnika jest wystawa, która znakomicie pokazuje historię powstania filmu „Pan Tadeusz” - od realizacji po dzień dzisiejszy. Dowiadujemy się, jakie były losy trzech kopii filmowych, które przetrwały najtrudniejsze czasy, jednak choć niekompletne – ocalały.

Na szczęście mamy utalentowanych artystów-fachowców, którzy za pomocą nowoczesnej techniki cyfrowej pięknie zrekonstruowali nasz filmowy zabytek.

Ważna wiadomość - od 9 do 11 listopada w 33 kinach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w całej Polsce odbędzie się uroczysta re-premiera zrekonstruowanego filmu "Pan Tadeusz" ze świetną muzyką Tadeusza Woźniaka. Ważne informacje są tutaj.

Już w listopadzie w nowym Iluzjonie będzie się wiele działo. Z okazji 70. rocznicy urodzin zobaczymy filmy wielkiego reżysera – Wernera Herzoga, następnie rozpocznie się 10. Edycja Święta Niemego Kina, będą aż
22 filmy. Kolejne tygodnie to m.in. takie słynne nazwiska jak: Michelangelo Antonioni, Tod Browning, Rydley Scott. Nie zabraknie też filmów najnowszych, zarówno fabularnych, jak i niezwykle ważnych produkcji dokumentalnych, filmów animowanych, oraz seansów dla dzieci.

Warszawiacy i goście przebywający w stolicy może zechcą wybrać się do Iluzjonu. Tu można znaleźć mapkę.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kiedy usłyszałam kilka dni temu w Wiadomościach, że w kinie Iluzjon odbędzie się re-premiera "Pana Tadeusza" pozazdrościłam warszawiakom. Ale potem odkryłam, że jeszcze inne kina zostały też uprzywilejowane, a dziś jeszcze się okazało, że można było obejrzeć ocalonego "Pana Tadeusza" także w telewizji. Niemniej zgadzam się, że kino Iluzjon jest magicznym miejscem, które trudno zastąpić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.