Facebook Google+ Twitter

Wielki pożar magazynu tekstyliów w Wólce Kosowskiej k. Piaseczna

W Wólce Kosowskiej pod Warszawą, gdzie od lat handlują imigranci z Azji, głównie Wietnamczycy i Chińczycy, wybuchł dziś rano w jednej z hal magazynowych wielki pożar.

Pożar wielkiej hali magazynowej w Wólce Kosowskiej koło Piaseczna, który wybuchł dziś około godziny 5 rano, został opanowany. Obecnie strażacy dogaszają zgliszcza budynku. W szczytowym okresie akcji strażacy mieli do dyspozycji aż 49 jednostek. Teraz już wycofują swoje wozy. Jest jeszcze 35 jednostek na miejscu. Ma zostać 10 zastępów, które zajmą się dogaszaniem pojedynczych zarzewi ognia.

Służby strażackie informują, że spłonęła połowa – łącznie 5 tys. m kw. hali magazynowej o powierzchni około 10 tys. metrów kwadratowych, w której zawalił się dach. Druga jej część ocalała. W magazynie składowano duże ilości materiałów tekstylnych. Specjaliści będą dokładnie je sprawdzać. Na miejscu działa specjalna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Na bieżąco monitoruje stan powietrza w okolicy pożaru.

Od początku pożaru i nadal, nad całym centrum handlowym i obszarem zaludnionym, głównie przez kupców z Dalekiego Wschodu (Wietnamczyków i Chińczyków) - snują się wielkie kłęby białego, gryzącego w oczy dymu. Azjaci – właściciele centrum - pospiesznie i dość sprawnie ewakuowali swój dobytek, z hali magazynowej obok tej, która się zapaliła. Teraz – jak podaje serwis rmf24 - przyglądają się akcji strażaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

strażak
  • strażak
  • 26.08.2012 17:36

Następny artykulik na ten temat. Żenada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.