Facebook Google+ Twitter

Wielki Stabilizator czy Wielki Brat?

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich we wtorek 13 maja o godz. 18:30 na wykład dr Michała Lubiny, pt "Wielki Stabilizator czy Wielki Brat? Chiny w Azji Południowo-Wschodniej na przykładzie Birmy".

 / Fot. IKWykład połączony będzie z promocją jego najnowszej książki "Birma. Historia państw świata w XX i XXI w".

"Birma" Michała Lubiny to jedna z pierwszych w Polsce książek o Birmie i pierwsza historia tego państwa po polsku. Wydana w prestiżowej serii wydawnictwa Trio "Historia państw świata w XX i XXI w." Jest napisana barwnym i potocznym językiem. Na podstawie osobistej znajomości kraju przez autora i będąca wynikiem jego licznych podróży do Birmy, przedstawia zagmatwane zagadnienia w sposób prosty i przejrzysty. Nie stroni również od kontrowersyjnych i obrazoburczych tez, idących w poprzek wielu potocznym i publicystycznym interpretacjom sytuacji w Birmie.

Dr Michał Lubina zajmuje się współczesną Birmą, stosunkami rosyjsko-chińskimi oraz zagadnieniami koreańskimi. Jest autorem pierwszej w Polsce historii Birmy ("Birma. Historia państw świata w XX i XXI w.", Trio, Warszawa 2014) oraz monografii "Birma: centrum kontra peryferie. Kwestia etniczna we współczesnej Birmie (1948-2013)", Kraków 2014, a także szeregu artykułów naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych.

Wstęp wolny
Czas: 13 maja godz. 18.30
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, Sala Malinowa, I piętro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.