Facebook Google+ Twitter

Wielki start małych bohaterów. Debiut musicalu ”Okruchy Życia”

28 grudnia 2009 roku, w gościnnych progach Sali Teatralnej Urzędu Miasta Sopotu, odbyło się niezwykłe, świąteczno-noworoczne przedstawienie. Zespół młodych aktorów, pod przewodnictwem reż. Karola Świtajskiego, odegrał fragmenty musicalu „Okruchy Życia”, którego premierę zaplanowano na lipiec br. Salę wypełnili znakomici goście: politycy, artyści, patroni medialni i sponsorzy musicalu, dziennikarze, rodzice oraz mieszkańcy Trójmiasta.

Okruchy Życia w Sopockim UM więcej zdjęć na www.okruchyzycia.eu / Fot. Kama TrojakPubliczność została przeniesiona w świat małego miasteczka, opanowanego przez uliczny gang. Jego szefem jest przerażający i niebezpieczny człowiek zwany „Żyletą”, który podporządkował sobie wszystkich mieszkańców. Niestety, przyciąga do siebie także liczne dzieci, które w ten sposób uciekają od codziennych problemów, nudy a czasami i biedy. Sytuacja marazmu i bezsilności zmieni się, kiedy do lokalnej szkoły zawita nowy nauczyciel, Tomek. Chłopak wypowie wojnę rządzącym tam zasadom i stanie tym samym na drodze nieobliczalnemu szefowi gangu. „Okruchy Życia” to przepiękna, pedagogiczna opowieść o przyjaźni i zaufaniu, okraszona dużą dawką dobrej muzyki.

Koncert Musicalowy w Sopocie. Sala Teatralna goscila Okruchy Życia. Więcej zdjęć na stronie www.okruchyzycia.eu / Fot. Kama TrojakNajistotniejszy w tym teatralnym przedsięwzięciu, jest aspekt wychowawczy. Karol Świtajski, pomysłodawca, reżyser, kompozytor i autor tekstów, przede wszystkim jest pedagogiem i animatorem kultury. Pracę przy „Okruchach Życia” widzi nie tylko w aspekcie artystycznym, lecz także wychowawczym: „Pracując z dzieciakami staramy się maksymalnie integrować grupę i być nauczycielami, których pamięta się przez całe życie. Prowadzimy zajęcia integracyjne (ostatnie odbyły się w Gdańsku Oliwie), podczas których dzieci uczą się poprzez zabawę. W trakcie trasy koncertowej, zaplanowanej na sierpień, dzieci będą miały zaplanowany czas nie tylko na próby i pracę, lecz także na niezapomnianą rozrywkę: zwiedzanie jaskiń, wycieczki górskie, spływy pontonowe, itd. Chcemy, aby była to naprawdę wielka przygoda, spełnienie marzeń, których nigdy nie zapomną.”

Musicalowy koncert Okruchy Życia - musicalowy debiut na scenie UM Sopotu. więcej zdjęć na www.okruchyzycia.eu / Fot. Kama TrojakPytany o odczucia reżyserskie po pierwszej scenicznej „próbie”, podkreśla zaangażowanie małych aktorów, które udzielało się widowni. „Ale mimo wszystko, czeka nas wiele miesięcy ciężkiej i żmudnej pracy, po to, aby poziom wzrósł jeszcze 300 proc.” - mówi Świtajski. „W lutym wyjeżdżamy na dwutygodniowy obóz szkoleniowy do Kudowy Zdroju, ze wszystkimi dziećmi biorącymi udział w musicalu. Tam będą pracować nie tylko nad głosem i dykcją, ale przede wszystkim nad choreografią do przedstawienia.” Tuż po powrocie, grupa stanie przed kolejnym wyzwaniem - nagraniem studyjnym w Radiu Gdańsk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To jest dobre - bo dzieci trzeba zająć. Gdy same znajdą sobie zajęcie - to możemy miesiącami odkręcać ten problem.
Popierać, nagłaśniać takie inicjatywy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.