Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23665 miejsce

Wielki talent małej Patrycji

Patrycja Jewsienia pochodzi z Malborka i ma dopiero 14 lat. Trudno uwierzyć, że ma już za sobą kilka wystaw i ważnych wyróżnień, m.in. to ostatnie, za pracę pt. „Zatroskana Dziewczynka”, zdobyte w Polskim Ośrodku Społeczno Kulturalnym w odległym Dublinie.

Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall i Konsul Generalna były obecne przy przekazaniu portretu Jana Pawła II narysowanego przez Patrycję Jewsienia Polskiej Szkole w Dublinie / Fot. Agnieszka PielachPortret papieża Jana Pawła II narysowany przez Patrycję Jewsienia z gimnazjum nr 3 w Malborku / Fot. Bogdan WegrzynekPatrycja Jewsienia na co dzień jest uczennicą Gimnazjum nr 3, im. Stefana Batorego w Malborku. Od 3. roku życia uczęszcza na zajęcia do Powiatowego Ogniska Plastycznego w Malborku, gdzie pod okiem Agnieszki Daniłow i Jerzego Krempy rozwija swoje zainteresowania plastyczne. Wciąż szuka swojej pasji: szkicuje, rysuje, maluje, zajmuje się grafiką i rzeźbi.

Nie bez wpływu mamy, artystki fotografika - Kamy Trojak, współpracującej ze środowiskiem Polonii dublińskiej i babci - Wiesławy Trojak, która od wielu lat związana jest ze środowiskiem artystycznym Malborka i również z Powiatowym Ogniskiem Plastycznym.

Agnieszka Daniłow mówi o dziewczynce: „Patrycja ma wspaniały dar obserwacji, zwłaszcza natury. Najlepiej też czuje się i porusza w malarstwie i rysunku. Bardzo dobrze posługuje się kreską rysunkową i ma predyspozycje, by w tej dziedzinie odnieść znaczący sukces”.

Wyróżniona praca Patrycji Jewsienia z gimnazjum nr 3 w Malborku. Prezentacja obrazu w Domu Polskim w Dublinie / Fot. Arch. Polish American YouthPatrycja Jewsienia z Certyfikatem Polish American Youth / Fot. arch.Polish American YouthPraca „Zatroskana Dziewczynka” autorstwa gimnazjalistki z Polski tak spodobała się obserwatorom z POSK-u, że poproszono ją o wykonanie kolejnego rysunku, przedstawiającego Ojca Świętego, Jana Pawła II. Nadesłany z kraju portret został przekazany 14 listopada br. polskiej szkole w dublińskim Blackrock, podczas obchodów Dnia Niepodległości. Towarzyszyli temu znamienici goście: minister edukacji narodowej Katarzyna Hall, dr Grażyna Czetwertyńska, Ambasador RP w Irlandii prof. Tadeusz Szumowski i Konsul Generalna RP w Dublinie Ewa Sadowska.

Zarówno oni, jak i sama kierownik szkoły, Mariola Iżycka, byli pod wrażeniem pięknej pracy małej Patrycji: „Musimy pomagać w wyławianiu takich pereł. Bardzo się cieszę, że wizerunek polskiego papieża będzie widniał na obczyźnie właśnie w polskiej szkole. Niemniej cieszy fakt, że został podarowany przez czternastoletnią uczennicę z gimnazjum polskiego” - podkreślała podczas podziękowań kierownik Szkoły Polskiej w Dublinie.

Gratulujemy Patrycji talentu i życzymy powodzenia!

Patronat Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Istotne jest by we właściwym momencie odkryć ten talent i by mieć możliwość go rozwijać. Ładne dzieła. Czekam na kolejne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny portret papieża .. Życzę dalszych sukcesów! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.