Facebook Google+ Twitter

Wielki talent zastąpi Pawła Wszołka w Polonii Warszawa?

Jak donosi "Piłka Nożna" skauci Polonii Warszawa znaleźli następcę Pawła Wszołka. Jest to piłkarz Znicza Pruszków i reprezentacji Polski U-20. Krzysztof Kopciński.

Czy Polonia Warszawa dotkliwie odczuje stratę Pawła Wszołka? / Fot. Zbigniew LuchcińskiJak będzie wyglądała Polonia Warszawa bez swoich gwiazdorów: Pawła Wszołka oraz Łukasza Teodorczyka? To pytanie stawiają sobie nie tylko kibice "Czarnych Koszul" ale również piłkarscy eksperci. Wszak Wszołek z Teodorczykiem tworzyli jeden z najlepszych duetów w lidze polskiej. To właśnie głównie dzięki ich grze, Polonia spisywała się tak dobrze w rundzie jesiennej tego sezonu. Dlatego ich strata może być dla klubu nieoceniona.

Może, ale nie musi. Przecież znamy kilka przykładów klubów, w których sprzedaż najlepszych piłkarzy nie przełożyła się na
obniżenie formy. Pierwszy przykład z brzegu to Swansea City, rewelacja Premier League. Całkiem niedawno kibice tego klubu z nostalgią wspominali Joe Allena oraz Danny'ego Simpsona, którzy opuścili drużynę tego lata. Teraz nikt już o nich nie pamięta za sprawą występów rewelacyjnego Hiszpana, Michu. Dzięki niemu Swansea prezentuje się jeszcze lepiej niż w poprzednim co jeszcze rok temu było trudne do wyobrażenia oraz przewidzenia. A przecież Hiszpan przeszedł z Rayo Vallecano do Swansea za zaledwie 2 mln funtów. To jeszcze jeden dowód na to, że za dobrych piłkarzy nie trzeba płacić zawrotnych sum.

Przywołana historia pokazuje jak ważna w dzisiejszej klubowej piłce, jest jakość prowadzonej polityki transferowej. To właśnie od przyszłych, potencjalnych transferów zależy przyszłość Polonii Warszawa. Wydaje się, że klub z Konwiktorskiej zmierza we właściwym kierunku. "Piłka Nożna" donosi, że Polonia jest bliska pozyskania utalentowanego piłkarza: "Od kilku dni z zespołem przebywa jeden z większych talentów młodego pokolenia w Polsce - Krzysztof Kopciński. To aktualnie zawodnik Znicza Pruszków, ale również pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski. Kopciński występuje w kadrze U-20 prowadzonej przez Władysława Żmudę, gdzie zbiera dobre recenzje za grę - strzelił między innymi bramkę w niedawnym meczu przeciwko Szwajcarii." - czytamy tam.

Krzysztof Kopciński jest piłkarzem Znicza Pruszków, klubu który znany jest z tego, że promuje wielkie talenty. To właśnie przez klub z okolic Warszawy przewinęli się tacy zawodnicy jak: Robert Lewandowski, Hubert Wołąkiewicz czy Radosław Majewski.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.