Facebook Google+ Twitter

Wielki Teatr Polityczny. Reżyser, aktorzy, sztuka, audytorium.

Teatr Wielki, Największy. Reżyser: Prezes Kaczyński, aktorzy: Prezydent i Trybunał, audytorium: Naród. Teatr polski wyszedł na ulicę. Jarosław Kaczyński, wieszcz narodowy i dramaturg, reżyseruje sztukę pod tytułem „Wielkie wciskanie Kitu”.

Prorok Jonasz, fresk Michała Anoła w Kaplicy Sykstyńskiej / Fot. Michał AniołJarosław Kaczyński jest nieszczęśliwy. Pan Bóg dał mu pełnię władzy, lecz on jest nieszczęśliwy. Ma większość parlamentarną, wierną i szybką, zdolną w ciągu nocy uchwalić, co mógłby tylko sobie życzyć, na przykład powszechne ograniczenie dostępu do Internetu, podsłuchy albo zakaz zgromadzeń publicznych w imię walki z terroryzmem, albo szkołę większą niż PRL-owskie 1000 szkół na Tysiąclecie, lecz on jest nieszczęśliwy, czuje, że nic nie może zrobić. To wielkie poczucie frustracji jest pozytywne: daje mu siłę walki.

Jest wróg. Na drodze stanął mu Trybunał Konstytucyjny, biblijny wielki Wieloryb, otwierający paszczę, aby połknąć jego, Jarosława-Jonasza i uniemożliwić mu naprawę państwa. Trybunał chce odebrać 500 zł na dziecko, zniweczyć wiek emerytalny, wstrzymać reformę szkolnictwa, uniemożliwić połączenie prokuratury z sądami, i w ogóle rzucać PiS-owi kłody pod nogi. Trybunał nie chce szczęścia Narodu. Trybunał jest wrogiem Narodu.

Prezydent Duda jest inny, jest posłuszny, a zarazem odporny. Piszą do niego byli prezydenci, premierzy, marszałkowie sejmu i senatu, wydziały prawa polskich uniwersytetów, prawnicy, różne organizacje i osoby prywatne, aby przestrzegał obowiązujących w Polsce praw i zasad demokracji, ludzie tysiącami protestują na ulicach, w mediach publicznych i w Internecie, lecz on wytrwale i twórczo gra swoją życiową rolę w spektaklu „Wielkie wciskanie Kitu”. Sam wielki reżyser powołał go do niej.

Aktorstwo Andrzeja Dudy nie zna granic. On, Prezydent Rzeczypospolitej, jedzie nocą do Prezesa partii na konsultacje, a nie Prezes do niego, i jak trzeba, to o dowolnej nocnej porze zaprzysięga sędziów Trybunału Konstytucyjnego świeżutko wypieczonych w Sejmie, gdzie rządzi Jarosław Kaczyński.

Toczy się spektakl: „Wielkie wciskanie Kitu”.

Naród to widzi i docenia (Sondaż TNS przeprowadzony 10 i 11 grudnia): PiS – 27 % poparcia, Nowoczesna – 24 %: PO – 16%, Kukiz15 – 12 %, Zjednoczona Lewica - 6%. Było to badanie przeprowadzone „twarzą w twarz”.

Dla porównania, na początku grudnia wyniki sondażu TNS były następujące: PiS – 42 % poparcia, PO – 17%, Nowoczesna – 10 %: PO – 16%, Kukiz15 – 12 %, Zjednoczona Lewica - 6%. Było to badanie prowadzone drogą telefoniczną.

Czy metoda badań mogła wpłynąć na wyniki?

Dyrektor Krassowska z TNS wyjaśnia: „W badaniach face-to-face możemy mieć do czynienia z pewnym rodzajem poprawności politycznej, badani chętniej przyznają się do popierania zwycięzcy. W badaniach telefonicznych ten efekt może być słabszy ze względu na większe poczucie anonimowości respondenta”.

Naród widzi i docenia sztukę, reżysera i aktorów.

Obraz: Prorok Jonasz, fresk Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Drogi autorze, pójdźmy dalej :)

Jarosław ma taką władzę, że mógłby w ciągu jednej nocy:
- zabrać Polakom ich pieniądze z OFE,
- sprzedać spółkę skarbu państwa znajomemu po zaniżonej cenie,
- kazać Polakom pracować kilka lat dłużej przed przejściem na emeryturę,
- ...
Ciekawe dlaczego tego nie robi? W końcu to takie demokratyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

7 lat chudych i 7 lat tlustych. Możma przyjąć dowolny punkt widzenia co do kolejności bo mamy wolnośc. Tak samo z sondażami. Np. że urna jest pusta w 58 procentach albo wypelmiona w 42. Albo że na ulicy czy w sejmie jest jeden spektakl i ... itd. Jest taki kabaret jak "Pożar w burdelu". Poząr strawi burdel do zera bo wszyscy ten ogień w nim podsycają, rezyserują?
Kiedy "polska szopa" się zmieni w coś co się tak latwo nie spali? Może się też okazać że nie potrzeba będzie utrzymywać az tylu strażaków, sedziow, poslow, senatorow, partii i partyjek czego wszystkim życzę z okazji Wigilii i Bożego Narodzenia. Popatrzmy na Narodziny w szopce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błagam, nie mylmy teatru z burdelem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak mi się jakoś skojarzyło

"Życie to jest teatr, mówisz do mnie, opowiadasz
Maski coraz inne, coraz mylne się nakłada
Życie to zabawa, wszystko to jest jedna gra
Przy otwartych i zamkniętych drzwiach
To jest gra!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.