Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5927 miejsce

Wielki Test Piłkarski - pytania i odpowiedzi. Sprawdź się!

W poniedziałek wieczorem na antenie TVP1 odbył się "Wielki Test Piłkarski. Biało-Czerwoni". Emocji nie brakowało do samego końca, a wszyscy uczestnicy musieli się zmierzyć z zestawem 24 pytań, podzielonych na 4 bloki o różnej skali trudności, specjalnie przygotowanych przez dziennikarzy-ekspertów: Stefana Szczepłka, Dariusza Szpakowskiego i Michała Pola.

Sonda

Ile zdobyłeś punktów w teście piłkarskim ?

 / Fot. Tomasz Bidermann/W24Gospodarzami wczorajszej imprezy w warszawskim studiu TVP1 był duet prowadzących: Paulina Chylewska oraz Dariusz Szpakowski. Natomiast na stadionie Cracovii imprezę poprowadził Przemysław Babiarz. Wśród zaproszonych gości w studiu TVP nie zabrakło takich grup społecznych jak: artyści np. Stefan Friedmann czy też Mezo; politycy m.in. Grzegorz Schetyna i Jacek Kurski; dziennikarze m.in. Krzysztof Budka oraz sportowcy m.in. Mariusz Czerkawski i Radosław Majdan.

Natomiast na stadionie Cracovii o główną nagrodę w wysokości 30 tys. zł, oficjalną piłkę Euro 2012 oraz dwa bilety na mecz grupowy Polska - Czechy rywalizowali ze sobą fani piłki nożnej i reprezentacji Polski.

Ponadto test odbył się także w systemie online poprzez portal Interia.pl, który był partnerem "Wielkiego Testu Piłkarskiego. Biało-Czerwoni". W sumie, tylko przed ekranami monitorów rozwiązywało go 45 tys. osób.

Miejsce tuż za podium zajęli artyści, na trzeciej pozycji uplasowali się dziennikarze, na drugim sportowcy, a wielkimi zwycięzcami okazali się politycy. Największą wiedzą wśród nich popisał się Grzegorz Schetyna.

Najlepiej z pytaniami testowymi w całym studiu TVP1 poradził sobie dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Krzysztof Budka.

Natomiast główną nagrodę wynoszącą 30 tys. zł zdobył Zbigniew Wiśniewski, który jako jedyny odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania spośród 400 uczestników testu, mającego miejsce na stadionie Cracovii.

Pytania, które sprawiły największą trudność internautom to m.in. podanie wieku Włodzimierza Lubańskiego w momencie debiutu w reprezentacji Polski, pytanie o strzelca gola w 1961 r. w meczu kadry narodowej przeciwko zespołowi ZSRR, pytanie dotyczące osoby, która rozdawała Polakom medale w 1982 r. za zajęcie trzeciego miejsca na MŚ w Hiszpanii czy też o liczbę kadrowiczów Smudy powołanych na Euro 2012, którzy wystąpili w poprzednich finałach ME.

Gwiazdą wieczoru była Oceana, która wykonała swoje dwa największe hity, w tym oficjalną piosenkę UEFA Euro 2012 pod tytułem "Endless Summer".

Test i odpowiedzi na kolejnych stronach --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zainteresowany jestem kolego wynikami testu uczestników z Krakowa-sam brałem w tym teście udział i ciekaw jestem czy moje odpowiedzi zostały w ogóle zaliczone,gdyż jak mniemam odpowiadałem za wcześnie (bym miał 22 poprawne na 24 możliwe).Jeśli możeszmi pomóc to proszę o odpis.Z poważaniem Ryszard Czaban

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zainteresowany jestem kolego wynikami testu uczestników z Krakowa-sam brałem w tym teście udział i ciekaw jestem czy moje odpowiedzi zostały w ogóle zaliczone,gdyż jak mniemam odpowiadałem za wcześnie (bym miał 22 poprawne na 24 możliwe).Jeśli możeszmi pomóc to proszę o odpis.Z poważaniem Ryszard Czaban

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.