Facebook Google+ Twitter

Wielki Tydzień koncertowy

Zaczyna się Wielki Tydzień, kilka najważniejszych dla milionów katolików dni. W piątek ścisły post, w niedzielę msza rezurekcyjna. To w każdym razie czeka wierzących i praktykujących. Pozostali mogą iść na koncert.

Nie chodzi tu o wielką imprezę, gromadzącą tysiące i dziesiątki tysięcy fanów, odbywającą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na warszawskim Torwarze, w katowickim Spodku czy na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Takich, rzecz jasna, podczas Wielkiego Tygodnia nie czeka nas wiele.

W Wielkim Tygodniu odbędzie się więcej niż czterdzieści koncertów. Nie imprez z didżejem, nie potańcówek przy muzyce puszczanej z płyt. Koncertów, na których żywi ludzie grają na prawdziwych gitarach i perkusjach.
Zapraszam na krótki przegląd tego, co działo się będzie w najbliższych kilku dniach.
Zacznijmy religijnie, Wielkanoc nadchodzi przecież wielkimi krokami. W poniedziałek, 17 marca w kościele św. Trójcy w Kwidzyniu, zagra 2TM 2,3, czyli popularny Tymoteusz - najbardziej chrześcijański spośród zespołów rockowych.

Tego samego dnia w klubie Łykend we Wrocławiu usłyszymy również rockową, choć nieco mniej znaną wrocławską kapelę o nazwie Requeim. Towarzyszyć jej będą zespoły Imp i Luncheon.

Siedemnasty marca to Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Nie może więc zabraknąć irlandzkiego folku. Znany wszystkim miłośnikom irlandzkich rytmów Beltaine zagra w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, a dzień później w sosnowieckim Art Cafe Muza usłyszeć będzie można Carrantuohill.

Środa upłynie pod znakiem Dżemu w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Sztywnego Palu Azji w rzeszowskim klubie Pod Palmą czy występu rosyjskiego wokalisty Andrzeja Kotina w klubie Gugalander w Katowicach.

Dzień dużego koncertu wypada w czwartek. W Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystąpi Juliette Greco – osiemdziesięciojednoletnia (sic!), ale wciąż świetnie się trzymająca francuska aktorka i piosenkarka koncertująca już od pięćdziesięciu lat. Niektórzy określają ją jako muzę Milesa Davisa i Jeana Cocteau.

Im bliżej weekendu, tym koncertów mniej. W piątek w poznańskim klubie U Bazyla będzie alternatywnie. Zagrają Profanacja, Junk, Padlina Szarika i Undead Penguins. W stolicy w Jazz Club Tygmont będzie, jakże by inaczej, jazzowo i swingowo. Posłuchać będzie można zespołów Artur Blues Band, Chicago Blues Revue i Swing Old Stars.

W Wielką Sobotę znajdzie się coś zarówno dla fanów reggae jak i tych lubiących cięższe brzmienia. Na rynku w Wiśle zagrają Eastwest Rockers i Silesian Sound, w chorzowskim Heavy Metal Pubie wystąpi thrashowy zespół Clinica Muerte, a w Leśniczówce, również w Chorzowie – Brain Surgery oraz Insult.

Niedzielne popołudnie i wieczór mieszkańcy Katowic będą mogli spędzić w Zero Institute, gdzie zagra Jamal, Grizzlee, Rainbow Hi-fi. U Bazyla w Poznaniu, jakby na przekór świętom wielkanocnym, odbędzie się Gore Galore Fest, czyli zjazd grindcore'owych zespołów z Francji, Włoch, Grecji, Holandii i Czech.

To wszystko to jedynie przegląd mniej aktywnego, bo świątecznego tygodnia. Pomyślcie o tym, co będzie się w Polsce działo w maju, miesiącu plenerowych imprez juwenaliowych. Jeśli sił wystarczy, ich przegląd również się pojawi.

Informacje o nadchodzących imprezach powstały w oparciu o zawartość serwisu http://koncerty.net.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.