Facebook Google+ Twitter

Wielki Tydzień - najważniejszy czas dla katolików?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-04-21 07:11

Okres Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalne to dla chrześcijan najważniejszy czas w roku. Czy o tym nie zapominamy? Jak przeżywany jest ten okres w Polsce, a jak w dalekim Peru?

Peru / Fot. Piotr Maciej MałachowskiOd Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania wspominane są najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

A jak my katolicy przeżywamy te dni? Czy tak samo wszędzie? Jak celebrujemy? Może tak jak poniżej...

Wielki Czwartek

"Polska. Dzień roboczy, jak każdy inny. Tylko w głowie kołacze, że wieczorem trzeba iść na Mszę Wieczerzy Pańskiej. Jak się człowiek wyrobi, to pójdzie. Jak się wyrobi, ale będzie zmęczony, nie pójdzie. Przecież ten wielki, roboczy czwartek, chyba nie jest aż tak ważny?

Peru. Dzień wolny od pracy. Od rana przygotowania w kuchni, a potem wszyscy ruszają do kościołów. Trzeba wejść do siedmiu z nich. Taki zwyczaj. Pochodzi ze średniowiecza i nawiązuje do siedmiu dni, w których Bóg stworzył świat. Dla wiernych zwyczaj ten oznacza odwiedzanie Chrystusa, który w tym dniu został pojmany i osadzony w więzieniu. Idzie się więc do więźnia, żeby go pocieszyć. Żeby nie czuł się tak bardzo samotny..."

Więcej przeczytasz klikając w ten link.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tekst na czasie z linku skorzystam.Pozdrawiam.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.