Facebook Google+ Twitter

Wielki zderzacz andronów. ACTA sunt servanda

Nareszcie pojawiło się coś bardziej absorbującego uwagę opinii publicznej niż katastrofa smoleńska. ACTA ważniejsza niż brzoza?

Autor felietonu sfotografowany jako "Pirat własności intelektualnej". (Zupełnie nielegalna kamizelka) / Fot. Maciej GębkaAnti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA), Stop Online Piracy Act. (SOPA) i Protect IP Act. (PIPA). Czy to są androny? Z czym je zderzyć? Pojęcie wolności - zwłaszcza w odniesieniu do przestrzeni internetu jest nieomal aksjomatem. Nieomal, ponieważ wolność nieograniczona w przyrodzie nie występuje.

Wolność pirata ogranicza wolność celu piractwa, wolność anarchisty niewoli zorganizowane społeczeństwo, itd. Wymienione powyżej projekty "kodyfikacji" wolności (ACTA, SOPA i PIPA) nie będąc wynalazkiem z wczoraj, są dzisiejszym problemem użytkowników internetu, czyli dotyczą nieomal wszystkich.

Jak to zrobić, żeby szanując prawa twórców nie ograniczyć praw reszty? Czy kwestia własności intelektualnej może zdominować wolność osobistą w sferze www?

A może wszelki opór w tej materii jest jak mawiał Marcuse "z góry wpisany w jej logikę"?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

@ Marek Chorążewicz

Wiele wskazuje na to, że może być tak, jak napisałeś Marku.
"ACTA ad acta"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się, że są już wystarczające prawne możliwościochrony i obrony. Pora rozważyć rzecz odwrotną. Ochronę człowieka przed prawami twórców.
Czy dojdzie więc do zderzenia? Oby nie, bo wyzwolona energia zmiotła by ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcie bomba. Powaliło mnie. Jak znalazł do arta na czasie, któtkiego i rzeczowego już od tytułu począwszy. Już za tatuł należą się brawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ACTA ad acta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ kolos

:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 24.01.2012 12:53

Podróbka Sinobrodego!Zgłaszam naruszenie prawa autorskiego!Domagam się odłaczenia autora od internetu,skonfiskowania mu sprzętu, ekstradycji do USA i zasądzenia mu według tamtejszego prawa wyroku pieciu lat(co najmniej)cięzkiego więzienia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak sobie pomyślałem, że jakby chciało się wzmocnić efekty pirackości tej kamizelki (zdjęcie mi się szalenie spodobało), to na tych płytach mogły by się znaleźć piracko skopiowane oryginalne obrazki, albo napisy czerwonym flamastrem z tytułem i artystą. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę Cie, kolego po piórze! Brak punktacji, best of de best! +i same piateczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beata, jestem tego samego zdania! Super! +6, gdyby było!

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Arkadiusz Gębka
  • @Arkadiusz Gębka
  • 23.01.2012 14:01

A ja naiwny myślałem,że przy majstrowaniu jakiegokolwiek prawa,czy ustawy,rzeczą zasadniczą jest przewidywanie jak dany przepis może być wykorzystany lub zinterpretowany.
nawet najlepsze intencje mogą być obrócone przeciwko tym,których chcemy uszczęśliwić.To co proponuje ACTA,to uchylenie drzwi,przez które do naszego spokojnego domu moga wedrzeć sie tabuny Hunów.Wystarczy,że do władzy dojdzie jakaś polityczna kreatura,a ACTA będzie dla niej jak prezent gwiazdkowy.Ale...co tam..moze ponosi mnie tylko wyobraźnia?
~konio~`

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.