Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15724 miejsce

Wielki Zderzacz pozwoli wysłać wiadomość w przeszłość lub przyszłość?

Fizycy z Genewy odkryli, że największy na świecie akcelerator cząstek może być użyty jako maszyna czasu. Za pomocą wynalazku można będzie wysyłać specjalne rodzaje materii do innych wymiarów.

Szwajcarscy naukowcy odkryli, jak wysłać przy pomocy Wielkiego Zderzacza Hadronów (Large Hadron Collider) odpowiednie cząsteczki w inną czasoprzestrzeń. Akcelerator użyty do tego eksperymentu to największe urządzenie tego typu na świecie. Zakopany w pobliżu Genewy sprzęt ma aż 27 km długości.
 / Fot. Stefan A. Gärtner, licencja: GNU, C.C 3.0
Teorii wciąż towarzyszy wiele wątpliwości. Nie jest pewne, czy w ogóle istnieje odpowiednia cząsteczka i czy ewentualnie może zostać stworzona przez akcelerator.

Odkrycie cząsteczki Higgsa, bo tak naukowcy określają specjalny rodzaj materii, pozwoliłoby nie tylko na zweryfikowanie teorii. Cząsteczki pomogłyby znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego atomy różnią się między sobą masą.

Czy odwiedzają nas cywilizacje pozaziemskie?

Sama teoria oparta została na tzw. M-teorii. "Teoria wszystkiego", jak nazywa się także M-teorię, dąży do zjednoczenia sił natury i opisania wszystkiego, co istnieje we wszechświecie. Zakłada też, że wszechświat pływa niejako w większej przestrzeni, składającej się aż z 10, a nawet 11 wymiarów.

Takie podejście doprowadziło do poglądu, że cały nasz wszechświat utknął w innej przestrzeni i nie może przemieszczać się do innych czasoprzestrzeni. Dlatego też, naukowcy uważają, że materia Higgsa byłaby na tyle silną cząstka, że mogłaby przezwyciężyć grawitację i dostać się do innych wymiarów.

Astronomowie odkryli wielkie nic we Wszechświecie

Jak podkreślają naukowcy, jeśli teorię udałoby się potwierdzić, byłby to początek nowej ery. Za pomocą Wielkiego Akceleratora można byłoby wysyłać wiadomości w przeszłość lub nawet do przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Za kilkaset lat jacyś archeolodzy odkopią ten zderzacz i... uznają go za starożytne miejsce kultowe ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny artykuł - chciałbym mieć maszynę czasu! Naprawił bym parę życiowych błędów i wygrał w totka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 18.03.2011 11:38

Kolejny artykul, ktory ciekawa dziedzine wiedzy traktuje jako zrodlo sesacji ... I po co to? Nie lepiej przeczystac jakas sesowna ksiazke o fizyce?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mańka
  • mańka
  • 18.03.2011 04:59

załadować w tą rurę wszystkich polityków i fundamentalistów i w inny wymiar...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.