Facebook Google+ Twitter

Wielki zlot fantasy w Lublinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-14 17:06

Już dziś w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie rozpoczyna się IX Edycja Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki „FALKON”. Na licznie przybywających uczestników czekają setki atrakcji.

Plakat Zlotu / Fot. http://www.falkon.konwent.pl/Ponad tysiąc fanów fantastyki gromadzi corocznie organizowany w Lublinie zlot. Ta impreza to jedno z największych wydarzeń dla miłośników fantastyki w Polsce. Święto fantasy to nie tylko obowiązkowe wydarzenie dla fanów gatunku, ale jak zapowiadają organizatorzy, również dla wszystkich ciekawych otaczającego nas świata.

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” na trzydniowe spotkania, co ciekawe całodobowe, odbywające się zarówno w dzień jak i w nocy, zaplanowało ponad 300 różnych propozycji. Są one łatwo pogrupowane, tak, by każdy z łatwością mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas konwentu odbywać się będą: prelekcje, dyskusje, konkursy, spotkania autorskie, turnieje, gry planszowe i bitewne oraz pokazy walk i tańców.

W czasie spotkania wszyscy uczestnicy będą mogli porozmawiać z najsłynniejszymi pisarzami gatunku z kraju i zagranicy. Swoją obecność na zlocie zapowiedzieli już tacy twórcy jak: Jarosław Grzędowicz, Jacek Komuda, Jakub Ćwiek czy Magdalena Kozak oraz wielu innych. Jednak jak twierdzą organizatorzy najważniejszym wydarzeniem IX OKMF „FALKON” będzie uroczysta gala. W jej czasie zostaną wręczone nagrody literackie im, Jerzego Żuławskiego.

Jak twierdzą doświadczeni uczestnicy wcześniejszych zlotów, najważniejsza cechą „FALKONu” jest wspólna zabawa wszystkich zebranych gości, poszerzanie horyzontów oraz wymienianie spostrzeżeń odnoście fantastyki. Wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę i wspólnotę zjednoczoną pod hasłem zgłębiania własnych zainteresowań i świata fantasy.

Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie: http://www.falkon.konwent.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.