Facebook Google+ Twitter

Wielkie budowanie świata z prawie miliona klocków LEGO!

Jak wyobrażasz sobie świat za 20 albo 50 lat? Czy są w nim samochody-roboty i domy z silnikami rakietowymi? A może podmorskie osiedla i kosmobusy latające na Marsa? LEGO zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na wielkie budowanie.

Podróż do przyszłości z LEGO
Materiały Prasowe / Fot. Materiały PrasoweKlockowe szaleństwo w Warszawie rozpocznie się w sobotę, 7 maja br. w Centrum Nauki Kopernik (wejście „B”, do części konferencyjnej, poza ekspozycją stałą). Impreza potrwa dwa dni (sobota-niedziela), w trakcie których dzieci będą mogły wziąć udział w budowaniu wymarzonego świata przyszłości z prawie miliona klocków LEGO. Przestrzeń zabawy zostanie podzielona na 3 główne strefy. Pierwsza strefa to „Akademia LEGO”, stworzona dla wszystkich tych, którzy po raz pierwszy stykają się z klockami LEGO lub chcą udoskonalić swoje umiejętności w budowaniu konstrukcji z klocków. W trakcie zajęć w „Akademii” każde dziecko dowie się, jak zbudować domy, samochody, zwierzęta oraz rośliny. Wszystkie modele będzie można wykonywać pod okiem specjalnie przeszkolonych instruktorów, którzy udzielą dzieciom potrzebnych wskazówek jak tworzyć takie konstrukcje. Każdy z uczniów „Akademii” otrzyma dyplom „Młodszego Budowniczego LEGO”, poświadczający zdobyte umiejętności.

Druga strefa to „Świat przyszłości”. W tej sekcji doświadczeni budowniczowie będą mieli szansęMateriały Prasowe / Fot. Materiały Prasowe stworzyć swoją wersję wieży Eiffla, Tadż Mahal albo Wielkiego Muru Chińskiego i umieścić ją
w wybranym miejscu na gigantycznej kuli ziemskiej LEGO, znajdującej się w centrum tej strefy.

W trakcie budowania z LEGO będzie można zrobić zdjęcie własnego cudu świata, by móc pochwalić się nim rodzicom lub znajomym ze szkoły. Nie zabraknie również placu budowy LEGO DUPLO, gdzie małe dzieci będą mogły tworzyć własne konstrukcje, stając się jednocześnie najmłodszymi budowniczymi świata.

W trzeciej strefie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach architektonicznych prowadzonych przez młodych architektów z warszawskiego oddziału SARP. W ramach tej sekcji będzie można wspólnie budować miasto z wyznaczonych elementów oraz tworzyć maksymalnie wysokie
i stabilne konstrukcje o rekordowej rozpiętości. Warsztaty odbędą się w ramach współpracy marki LEGO z SARP na polu edukacji przestrzenno-architektonicznej dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

przemek jargoni
  • przemek jargoni
  • 14.10.2011 09:44

nie to nieprawda tadeuszu budowanie z klockuw lego wlasine musi wyhodzci z glowy

Komentarz został ukrytyrozwiń
przemek jargoni
  • przemek jargoni
  • 14.10.2011 09:36

no poprostu lal

Komentarz został ukrytyrozwiń

KONSTRUKTORZY ŚWIATA

Budowanie świata rodzi się nie tylko w głowie, ale zakodowane jest w materiale, z którego coś tworzymy. Klocki LEGO mają swoją poetykę, swój kod budowania świata. To dobra szkoła myślenia dla dziecka. Jak dobra?
Tak dobra, jak trwala jest nasza pamięć o tym, że jest jeszcze biała kartka papieru, kredki, bajka do przeczytania i bajkowy świat do narysowania. Nie wiadomo czy lepszy, czy gorszy od świata lego. Inny.

Pokazywanie tej inności jest szansą dla dzieci.
I dla nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.