Facebook Google+ Twitter

Wielkie chipowanie psów w stolicy

W Warszawie trwa akcja chipowania psów. Do 14 grudnia pies, którego właściciel jest zameldowany w stolicy, może mieć bezpłatnie założony specjalny chip ułatwiający identyfikację.

Psy w stolicy będą miały chipy. / Fot. A. ŚwiątekProgram bezpłatnego chipowania trwa w Warszawie od końca września do 14 grudnia. Właściciele czworonogów mający zameldowanie w Warszawie mogą zgłaszać się do jednej z lecznic przy ulicy: ul.Ostródzkiej 55, Szwankowskiego 8, Podleśnej 57, Różanej 71, Smulikowskiego 7a/26, ul. Siemińskiego 21, Sztrzeleckiego 10e, Potockich 111 oraz Schroegera 72a. Muszą mieć ze sobą dowód tożsamości oraz dokumenty zwierzaka: metrykę, ewentualnie rodowód i aktualną książeczkę szczepień.

Całkowite koszty chipowania ponosi urząd miasta. Ratusz przeznaczył na ten cel 525 tys. złotych, co ma wystarczyć na oznakowanie 15 tys. psów, a w stolicy żyje ich około 100 tysięcy. Do połowy listopada zachipowano 1600 zwierzaków.
– Obserwujemy wzrost zainteresowania akcją, przychodzi do nas coraz więcej chętnych – mówi dla gazety internetowej Wiadomości24.pl weterynarz z lecznicy przy ulicy Podleśnej. Cały zabieg trwa krótką chwilę, jednak na wypełnienie formularza trzeba poświęcić parę minut. Chip jest natomiast urządzeniem bardzo bezpiecznym, wielkości ziarenka ryżu i jest wszczepiany w okolicach szyi lub między łopatkami – dodaje. Właściciele psów mających już chipy mogą za to zgłaszać się aby bezpłatnie wprowadzić dane o swoim czworonogu do bazy danych Animalum.

Znakowanie i wprowadzanie danych do bazy jest bardzo pomocne w odnajdywaniu zagubionych pupili. Patrole straży miejskiej wyposażone są w czytniki do chipów, co umożliwia identyfikację właściciela psa. Poza tym, zgodnie z przepisami unijnymi, od 2004 roku każdy pies zabierany w podroż zagraniczną musi mieć chip. Akcje bezpłatnego chipowania przeprowadzane są również w kilku innych miastach Polski m.in. w Łodzi i w Suwałkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

RFOG
  • RFOG
  • 28.02.2012 14:15

Czipowanie zwierząt to skuteczna metoda dająca możliwość szybkiej identyfikacji zaginionych, bezdomnych zwierząt. Wszczepiając czip czworonogowi istnieje możliwość na szybkie znalezienie właściciela znalezionego zwierzęcia. Firma RFoG ma do zaoferowania zestaw do elektronicznego czipowania psów, kotów i gospodarskich zwierząt hodowlanych w bardzo korzystnej cenie. Aplikator zawiera igłę z mikroczipem z wbudowanym mikroprocesorem do elektronicznej identyfikacji zwierząt. W ofercie firmy znajduje się również czytnik do identyfikacji elektronicznej zwierząt, który odczytuje dane z transpondera oraz zapis w postaci kodów kreskowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotrek melon
  • Piotrek melon
  • 09.10.2010 16:36

chipowanie jest ale chipów niema

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się właśnie zastanawiałem, jaki to ma związek z pieniędzmi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe, nie dajcie sie nabrać, warszawiacy, przerabiali to juz własciciee psów na śląsku. "Bezpłatny" chip oznacza koniecznośc płacenia podatku za psa. Bez chipa nie wiedza komu przysłać wezwanie do zapłaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajnie, ale mój pies jest tak stary i tak zawsze na smyczy, że nie grozi mu zniknięcie;]

ale akcja wydaje mi się słuszna. Choc z drugiej strony, kto w mieście puszcza psa bez smyczy czy opieki? żeby sie martwić jego zaginięciem;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.