Facebook Google+ Twitter

Wielkie derby Śląska! Wygra Górnik Zabrze czy Ruch Chorzów?

Przed nami Wielkie Derby Śląska - czyli wielkie emocje, wielka radość i wielkie rozczarowanie. Kto będzie zwycięzcą w tej odwiecznej śląskiej batalii? Przekonamy się już dziś!

Zapewne każdy zadaje sobie pytanie, kto wygra ten mecz? Górnik Zabrze jest u szczytu, Ruch grzeje raczej doły tabeli. Trener Ruchu - Jacek Zieliński powiedział, iż Górnik jest powiewem świeżości w lidze, ale Ruch będzie starał zatrzymać się jego marsz po zwycięstwo. Pierwszy gwizdek przy Cichej 6 w Chorzowie usłyszymy o 18.30. Jednak dla wicemistrzów Polski, Derby mają wiele znaków zapytania, najważniejsze, to kto zastąpi kontuzjowanego Piecha? Niedzielan, a może Kuświk? Dodatkowo, na niekorzyść chorzowskiego Ruchu dochodzi jeszcze przeziębienie Sultesa, nie wiadomo, czy zagra on w jedenastce Zielińskiego. W Górniku sytuacja z zawodnikami prezentuje się bardzo dobrze, do gry gotowi są wszyscy zawodnicy podstawowego składu. Pojawiło się wiele głosów, że Niebiescy nie mają szans na wygraną przez błędy obrony, a raczej jej brak.

M. Szyndrowski stwierdził, iż sztab szkoleniowy przeprowadza specjalne ćwiczenia, mające na celu poprawić defensywę chorzowian. Górnicy nie lekceważą Niebieskich. - Zdajemy sobie sprawę z możliwości przeciwnika. Bo są bardzo duże. Ruch wchodzi w odpowiedni rytm, w ostatnich tygodniach jego forma jest coraz lepsza, mówi trener Górnika Zabrze -Adam Nawałka. Jednak wiadomo, iż piłka jest nieprzewidywalna. Ci lepsi mogą polec, a Ci gorsi zdobyć laur zwycięstwa. I tego im życzę z całego serca.

Przewidywane składy na WDŚ:

RUCH CHORZÓW: Pesković - Kikut, Djokić, Sadlok, Szyndrowski - Sultes, Malinowski, Panka, Zieńczuk - Jankowski, Niedzielan

GÓRNIK ZABRZE: Skorupski - Bemben, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk - Olkowski, Przybylski, Iwan, Kwiek - Nakoulma, Milik

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.