135587 miejsce

Wielkie emocje, Jastrzębie z Pucharem

Fantastyczny pokaz siatkówki zaprezentowali nam finaliści Pucharu Polski. Ostatecznie w heroicznej, pięciosetowej walce zwyciężyła drużyna Jastrzębskiego Węgla.

Od początku wiadomo było, że zapowiada nam się wyrównany i pasjonujący pojedynek. Pierwszy set miał dwa oblicza. Od początku przewagę uzyskała drużyna Resovii. Fantastycznie atakował Wika i Fin Oivanen. Kiedy wydawało się, że rzeszowianie spokojnie doprowadzą przewagę do końca, na szaleńczy zryw zdecydowała się drużyna Jastrzębia. Ostatecznie wygrali seta do 22.

Drugi set miał bardzo równy przebieg, a walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie w końcówce lepsza okazała się drużyna podopiecznych Travicy do 22.

Kolejna odsłona miała wiele zmian prowadzenia, toczyła się w rwanym tempie, ale ostatecznie do 23 wygrała drużyna Santiniego i to ona była bliższa zwycięstwa.

Czwarta odsłona fanatastycznie rozpoczeła się dla rzeszowian, prowadzili już 6-1. Jednak jastrzębianie podjęli walkę i doprowadzili do emocjonującej końcówki. Jednak to Resovia wygrała do 22 i doprowadziła do Tie breaka.

Piąta partia to walka punkt za punkt, z ostatecznym happy endem drużyny Jastrzębskiego Węgla. Wygrali oni do 13 i po raz pierwszy cieszyli się ze zdobycia tego prestiżowego tytułu. MVP meczu został wybrany Abramov.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3-2

(25-22, 22-25, 25-23, 21-25, 15-13)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Nowik, Abramow, Yudin, Czarnowski, Hardy, Rusek (libero) oraz Master i Azenha
Resovia: Redwitz, Grzyb, Kosok, Akhrem, Oivanen, Wika, Ignaczak (libero) oraz Papke, Perłowski i Mika