57451 miejsce

Wielkie emocje w Monachium. Bayern - Real 2:1

W pierwszym półfinałowym spotkaniu LM Bayern Monachium podejmował na własnym stadionie Real Madryt. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1 i... skandalem.

Sonda

Która drużyna zwycięży w obecnej elycji Ligi Mistrzów?

W poniedziałkowe popołudnie, dzień przed meczem na konferencji prasowej José Mourinho krytykował trenera i piłkarzy Bawarczyków oraz sposób zarządzania klubem. Stwierdził również, że nigdy nie będzie prowadził drużyn naszych zachodnich sąsiadów, bo język niemiecki jest dla niego zbyt trudny i nie może się go nauczyć. Była to swoista gra z jego strony mająca na celu wprowadzenie zamieszania w szeregi przeciwników. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem Królewscy ulegli Bayernowi 2:1.

Mecz rozpoczął się od ładnej akcji Philippa Lahma, który okiwał rywali i wrzucił piłkę w pole karne. Na jego nieszczęście dobrze ustawiony Casillas zdołał przechwycić futbolówkę. Pierwszy groźny strzał oddał w 7. minucie Karim Benzema. Neuer wykazał się jednak dużym refleksem i przeniósł jego uderzenie nad poprzeczką. Cztery minuty później Boateng zagrał długą piłkę w kierunku swojego partnera, którego w ostatniej chwili ubiegł wychodzący z bramki Casillas. Na pierwszą bramkę przyszło nam czekać do 17. minuty, kiedy to Franck Ribéry przejął przegraną piłkę i umieścił ją w siatce. Po tym golu piłkarze z Monachium chcieli pójść za ciosem. W 25. minucie Robben zagrał do pędzącego prawą stroną boiska Lahma, ten posłał futbolówkę w pole karne, lecz nikt nie zdołał zamknąć tej akcji. Trzy minuty później pięknym strzałem z dystansu popisał się Bastian Schweinsteiger, lecz i on nie miał tego dnia szczęścia. Pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania bardzo groźnie uderzał Gomez. Jego uderzenie zdołał jednak zatrzymać Casillas. Była to ostatnia dogodna sytuacja w tej części spotkania. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:0 dla gospodarzy.