Facebook Google+ Twitter

Wielkie inwestycje na rocznicę urodzin Chopina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-15 16:06

Niemal 129 milionów złotych przeznaczy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na inwestycje chopinowskie związane z 200 rocznicą urodzin kompozytora.

Szef resortu Bogdan Zdrojewski zapewnia, że wszystkie projekty będą gotowe na czas: zarówno Centrum Chopinowskie jak Muzeum Fryderyka Chopina czy Dworek w Żelazowej Woli.

Minister Zdrojewski zapewnił jednocześnie, że powstające przy Zamku Ostrogskich Centrum Chopinowskie zostanie już w lutym przyszłego roku oddane najważniejszym instytucjom, zajmującym się twórczością komnpozytora. Przyznaje również, że najtrudniejszą inwestycją, ze względu za zabytkowy status obiektu, jest adaptacja na potrzeby muzeum Zamku Ostrogskich. Konkurs na stworzenie Muzeum Fryderyka Chopina wygrali Włosi.

Budowanie ekspozycji, która wypełni Muzeum Fryderyka Chopina będzie ukończone z końcem lutego przyszłego roku i - jak zapewnia szef resortu kultury - 1 marca nastąpi jej uroczyste otwarcie. Fryderyk Franciszek Chopin - według oświadczeń samego artysty i jego rodziny - urodził się 1 marca 1810 roku. Według zapisu w metryce chrztu, sporządzonej kilka tygodni po urodzeniu - data narodzin kompozytora to 22 lutego.

Bogdan Zdrojewski przypomniał również, że kontunowane są prace konserwatorsko-restauratorskie oraz remontowo-budowlane XVI-wiecznej bazyliki w Brochowie, gdzie odbył się ślub rodziców Fryderyka Chopina oraz jego chrzest. Zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku. Także do końca tego roku mają być ukończone prace budowlane w Żelazowej Woli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.