Facebook Google+ Twitter

Wielkie korporacje i koncerny rządzą światem

Gdy na co dzień obserwuje się życie polityczne, gospodarcze i społeczne świata, widać jak na dłoni, że ktoś manipuluje opinią polityczną, gospodarczą i społeczną.

Pamiętamy jeszcze powód amerykańskiej interwencji w Iraku w 2003 r. (niepotwierdzone doniesienia o posiadaniu przez Irak BMR), który okazał się bujdą na resorach, wymyśloną na potrzeby koncernów zbrojeniowych USA, które potrzebowały zamówień i poligonu doświadczalnego dla nowych typów i rodzaju broni.

Podobnie było ze światową histerią na temat zakażeń wirusem A/H1N1 (zleconą u naukowców, prawdopodobnie przez koncerny farmaceutyczne), która spowodowała miliardowe zamówienia szczepionek przeciwko tzw. świńskiej grypie. A wszystko tylko po to, aby sprzedać swój towar po wysokiej cenie, wykorzystując histerię społeczną.

Właściwie, na co tylko nie spojrzeć, za wszystkimi koniecznościami drogich zakupów, wydawało by się niezbędnych produktów, stoją opinie wydawało by się niezależnych naukowców, specjalistów, badaczy, którzy jednak kształtują i wpływają na opinię publiczną w zależności od zleceniodawcy. Podobnie jak jest z wszelkimi sondażami opinii publicznej, których wyniki zależą od zleceniodawcy.

Paraliż komunikacyjny (stoją tramwaje) / Fot. Wincenty SadowskiSzkoda tylko, że nawet taki wydawało by się czysty ruch społeczny, jak ekologia dał się zmanipulować, jest wykorzystywany przez koncerny przemysłowe (bazując na wymyślonym (zlecenie) przez niektórych naukowców zagrożeniem ocieplenia klimatycznego globu, poprzez skażenie atmosfery dwutlenkiem węgla wydobywającym się z kominów hut, elektrociepłowni itd.) do sprzedaży swoich drogich technologii i produktów oczyszczających atmosferę.

Na szczęście, chociaż w tym wypadku pogoda dała odpór twierdzeniom części naukowców o klimatycznym ociepleniu, fundując nam frontalny atak zimy i paraliż komunikacyjny w całej Europie (i nie tylko), podobnie jak ustępująca fala zachorowań na świńską grypę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Mariusz Onuch
  • Mariusz Onuch
  • 01.02.2011 18:09

zmiany klimatyczne są faktem. Ogromna większość naukowców tak twierdzi, a sceptyków ubywa... I nie zmieni tego normalna w naszym klimacie zima. Nasze dzieci nam tego nie wybaczą, jak mówi tytuł filmu.
Jeśli kogoś interesuje ten temat, polecam: http://doskonaleszare.blox.pl/html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przeciez KTOS musi rządzić światem....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadne tam koncerny zbrojeniowe i nowe typy broni... to było tak: George Bush dostał płytkę z nagraniem ludobójczych praktyk Saddama i tak go do głębi serca wzruszył los gazowanych Kurdów, że wstał z prezydenckiego fotela, krzyknął: "noł fakin łej!", wziął do ręki globus, pokręcił palcem po zielonych plamach, mrucząc: "łerz dis yyyy... ajran...yyyy....ajrak...yyyy....łodewer" :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wincenty - czy bujdą było gazowanie Kurdów przez poplecznika Saddama, "Chemicznego Alego"? To była BMR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie Wincenty napisał coś interesującego. W pełni zgadzam się z Jego Poglądami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A szczególnie koncerny farmaceutyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.