Facebook Google+ Twitter

Wielkie motocyklowe emocje w Brnie

W miniony weekend na torze w Brnie można było oglądać drugi odcinek zmagań w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Kapryśna pogoda i zaciekła walka zawodników sprawiły, że było na co popatrzeć.

Deszcz w Brnie. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakW ubiegły weekend na torze w czeskim Brnie odbyła się druga runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Puchar Polski rozegrano gościnnie razem z Alpe Adria oraz Motocyklowymi Mistrzostwami Czech. Nasi zawodnicy rywalizowali zatem nie tylko między sobą, ale także z zagranicznymi zawodnikami.

W sobotę podczas treningów kwalifikacyjnych zaczął padać deszcz i wielu zawodników nie wyjechało na drugi przejazd. Było to spowodowane kłopotami ze znalezieniem opon na deszcz, te które już mieli zawodnicy woleli oszczędzić na wyścig. To wszystko sprawiło, że w niedzielę zawodnicy startowali według czasów z "suchych" treningów. Jednak w niedzielę na suchym torze pojechała tylko klasa Rookie do 600ccm. Pierwsze miejsce w wyścigu zdobył Piotr Passek, a zaraz za nim przyjechali Artur Wielebski oraz Michał Irzyk.
Cieszący się ze zwycięstwa Paweł Szkopek. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech Grzesiak
Kolejne wyścigi odbyły się już w towarzystwie padającego deszczu. Jako pierwsza pojechała klasa Superstock 600. W tym wyścigu zwyciężył Paweł Szkopek i także do niego należał najszybszy czas okrążenia. Wyprzedził on nie tylko Polaków, ale także zawodników pucharu Alpe Adria oraz Mistrzostw Czech. Jako drugi na mecie w ramach Pucharu Polski zameldował się Kenny Foray, który przyjechał dopiero 17 sekund po Pawle, a trzeci był Marek Szkopek.

W klasie Superstock 1000 wygrał Adam Badziak, a zaraz za nim uplasowali się Piotr Stachowiak i Bartłomiej Wiczyński. Natomiast w Superbike pierwszy na mecie w polskiej klasyfikacji zameldował się Guillaume Dietrich. Na drugim miejscu znalazł się Ireneusz Sikora, a na trzecim Sławomir Grausam.

Guillaume Dietrich (45) i goniący go Milos Milovanovic (51). Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakPiotr Betlej. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakJako ostatnia ruszyła do walki klasa Rookie powyżej 600ccm. Tutaj zwyciężył Piotr Betlej, który pierwszy raz ścigał się na torze w Brnie, a po klasyfikacjach startował z piątej pozycji. Jako drugi na podium stanął Marcin Dąbrowski, a trzeci przyjechał Adam Rajek.

Kolejne zmagania polskich motocyklistów będzie można zobaczyć również w Czechach. Tym razem Polacy będą ścigać się w Moście. W międzyczasie zapraszamy także do obejrzenia fotogalerii ze zmagań w Brnie, która pojawi się na łamach serwisu Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak tylko, że wielu zawodników liczyło na ładną pogodę i nie zabrali ze sobą opon na mokry tor. Od niektórych słyszałem, że w ogóle u źródeł, czyli dystrybutorów były problemy z deszczówkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.06.2009 21:32

Cała Polska rzeczywistość - masz kasę możesz się ścigać. Brak sponsorów, brak zainteresowania jakże pięknym sportem powoduje takie nie inne sytuacje. Chcąc brać udział w wyścigach tej klasy każdy musi mieć ze sobą odpowiedni zestaw opon na każde warunki pogodowe. Warunków atmosferycznych przy tak fiksującej pogodzie nikt nie przewidzi a dobre przysłowie mówi:,, Kto ze sobą nosi ten się nie prosi,, Ach! Ta adrenalina w czasie takiej jazdy.... Nie powtarzalne wrażenia !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.