Facebook Google+ Twitter

Wielkie multimedialne show rozpoczęte

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-05-02 15:06

Feeria świateł i barw, fantastyczne animacje oraz niesamowita muzyka Jean Michel Jarre’a tworzą tegoroczny spektakl „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann. Premierowy pokaz 1 maja podziwiało 25 tysięcy osób.

 / Fot. Stołeczna EstradaStołeczna Estrada zadbała, by tegoroczna odsłona pokazów w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą była wyjątkowa. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i spektakularnych atrakcji Warszawy po raz kolejny nie zawiodła spragnionych wrażeń mieszkańców i gości stolicy. Na Podzamczu zjawiło się ponad 25 tysięcy widzów by podziwiać projekcje na gigantycznym ekranie wodnym wzbogacone o zapierające dech w piersiach efekty pirotechniczne. / Fot. Stołeczna Estrada

Prawie milion osób, warszawiaków i turystów odwiedziło Multimedialny Park Fontann w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że w tym sezonie liczba widzów będzie równie imponująca – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

Motyw przewodni widowiska stanowi współczesna interpretacja najsłynniejszej warszawskiej legendy – o syrence. Dzięki animacjom Pawła Piotra Przybyła oglądamy nowoczesną opowieść o dzisiejszej stolicy i jej mieszkańcach. Widzimy współczesne syreny, czyli zaangażowane w życie miasta młode warszawianki. / Fot. Stołeczna Estrada

Multimedialne show nawiązuje również do jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”. Etnografka, poetka, autorka piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, uczestniczka Powstania Warszawskiego zginęła w pierwszych dniach zrywu. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej syrenki do dziś stojący nad Wisłą.

 / Fot. Stołeczna EstradaMuzyczna oprawa tegorocznego sezonu pokazów została przygotowana przez światowej sławy mistrza elektronicznych brzmień. Jean Michel Jarre specjalnie z myślą o Warszawie wybrał ze swojego repertuaru najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne kompozycje. Nad Wisłą usłyszeć można przekrój jego twórczości, od debiutanckiej płyty „Oxygene”, przez legendarne „Equinoxe” aż po ostatni album „Electronica Vol 1: The Time Machine”.Warszawa jest mi bardzo bliska – mówi Jean Michel Jarre. To miasto wspaniale czerpie ze swojej przeszłości jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolic.

Moc muzyki Jean Michel Jarre’a można będzie poczuć nad Wisłą przez całe lato, we wszystkie kolejne piątki i soboty, aż do końca września.

Wstęp wolny.

Ty też możesz pomóc Piotrkowi w leczeniu i rehabilitacji. Przekaż 1% lub darowiznę

Warto również wspomnieć o specjalistach od programowania fontann i efektów, bez których Multimedialny Park Fontann by nie ruszył. To dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE).

 / Fot. Stołeczna EstradaKalendarz pokazów „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann:
Pokazy premierowe: 2, 3 maja, godz. 21.30
Kolejne weekendy do sierpnia: piątek-sobota, godz. 21.30
Weekendy wrześniowe: piątek-sobota, godz. 21

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.