Facebook Google+ Twitter

Wielkie odliczanie do rozdania Telekamer

Już w najbliższy poniedziałek, 22 stycznia w Sali Kongresowej w Warszawie, odbędzie się jubileuszowe, 10. rozdanie Telekamer "Tele Tygodnia". Gościem specjalnym gali będzie aktorka Andie MacDowell.

2Andie MacDowell. Fot. AKPAJuż dziesięć lat minęło od kiedy pierwszy raz zostały wręczone statuetki Telekamer. Jest to jedyne w branży telewizyjnej wyróżnienie, o przyznaniu którego nie decyduje specjalnie powołane jury. Statuetkę dostaje osoba, która uzyskała najwięcej głosów w głosowaniu widzów i czytelników magazynu "Tele Tydzień". Inspiracją do zorganizowania plebiscytu były Wiktory, a szczególnie zaś przyznawany głosami czytelników magazynu „Wiktor publiczności”. Telekamery często nazywa się „polskimi Oscarami małego ekranu”. Każdą galę uświetnia pojawienie się wspaniałej, zagranicznej gwiazdy. W tym roku zaproszenie przyjęła Andie MacDowell, jedna z największych gwiazd Hollywood.

Aktorka naprawdę nazywa się Rose Anderson MacDowell. Jej kariera zaczęła się po występie w telewizyjnym serialu "Tajemnice Sahary", " oraz w filmie „Seks, kłamstwa i kasety video" (1989), który wyreżyserował Steven Soderbergh. Rola Anne okazała się przełomową w jej karierze. Aktorka otrzymała szereg nagród, m.in. nagrodę za całokształt twórczości.

 

Oprócz nagrody specjalnej, podczas gali zostaną wręczone także Telekamery dla osobistości w branży telewizyjnej. Dokładnie dziesięć w różnych kategoriach, m.in. informacje, rozrywka, serial kryminalny, kabarety, aktorka, publicystyka, serial obyczajowy, serial komediowy, muzyka, aktor. W zeszłym roku statuetki otrzymali: Tomasz Lis, Kamil Durczok, Kryminalni, „W-11-Wydział Śledczy”, Doda, Agnieszka Dygant, Ewa Drzyzga, Szymon Majewski, „M jak miłość”, Piotr Adamczyk, Jerzy Hoffman. Zeszłoroczną galę zaszczyciła swoim przybyciem Laura Dern. Wśród nominowanych do tegorocznych Telekamer znaleźli się m.in. Piotr Rubik, Kamil Durczok, Szymon Majewski, Małgorzata Kożuchowska. Kto zostanie laureatem tegorocznych Telekamer? Przekonamy się już w najbliższy poniedziałek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Artykuł mi się nie podoba, ponieważ nie wnosi nic nowego oprócz informacji o Pani MacDowell (które znalazły się już w poprzednim artykule o TeleKamerach), a drugim argumentem jest to, iż połowa artykułu to tytuły i nazwiska...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.01.2007 23:37

Ech, Polacy zawsze muszą robić coś na wzór swoich amerykańskich braci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.