Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2003 miejsce

Wielkie otwarcie "Galerii Wisła" w Płocku już jutro!

Galeria Wisła, Galeria Mosty, Galeria Nowy Cotex, Galeria Mazovia, Galeria Tumska, Galeria Podkowa - oto 6 galerii, które staną w Płocku. Na razie w Płocku nie jest jeszcze otwarta żadna z galerii handlowych. Lecz już jutro się to zmieni...

Wielkie otwarcie już 29 listopada! / Fot. Galeria WisłaSześciosalowe kino, 120 sklepów, 10 kawiarni, barów, restauracji i 540 miejsc parkingowych - tyle do dyspozycji będą mieli płocczanie już od jutra, gdy przy ulicy Wyszogrodzkiej, zostanie otwarta Galeria Wisła, której ogólna powierzchnia ma liczyć 54 tys. metrów, a powierzchnia wynajmu 22 tys. 600 metrów kwadratowych. Ma być to miejsce nowoczesnych zakupów i rozrywki. Budowa tej galerii handlowo-usługowej rozpoczęła się w czerwcu zeszłego roku.

Na parterze obok salonów i punktów usługowych zaplanowano miejsce dla delikatesów spożywczych. Pierwsze piętro w całości przeznaczone jest dla salonów mody, restauracji i kawiarni, natomiast drugie piętro zostało przeznaczone na nowoczesne kino. W kręgle można będzie zagrać na 11-torowej kręgielni MK Bowling.

Najważniejszymi miejscami obiektu będą dwa place - jeden to tzw. plac czasu, na którym znajdzie się duży, stojący zegar; na drugim placu zaplanowano kaskadową fontannę. Całość urządzona przy użyciu czarnego gresu, dolomitu oraz pomarańczowych i drewnianych elementów wykończenia. Niektóre z nich będą symbolizowały "znak szczególny" Płocka - Wzgórze Tumskie widoczną zabytkową katedrą. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ponad 50 mln zł.

Podczas otwarcia, które odbędzie się 29 listopada zaplanowano szereg atrakcji, występy gwiazd, konkursy, w których do wygrania m.in. luksusowy rejs po Karaibach.

Galeria Wisła będzie pierwszą, a zarazem najnowocześniejszą galerią handlową w Płocku.

Galeria Nowy Cotex


W nowym centrum handlowym ulokują się sieci m.in. branży meblowej, przemysłowej, spożywczej. W pierwszej fazie przebudowie ulegnie główny pięciokondygnacyjny budynek, później swój wizerunek zmienią również przyległe do niego hale.

Charakterystycznym elementem architektonicznym galerii będzie narożna, przełamana elewacja, wychodząca pod kątem z właściwej bryły budynku. Cotex w nowej odsłonie zaprojektowało płockie biuro architektoniczne Abrys. Budowa tej galerii rozpoczęła się w listopadzie 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Muszę się tam wybrać - do Płocka nie mam daleko:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z jednej strony to bardzo dobrze, ale na najbliższe miesiące to będzie taki szok komunikacyjny dla Płocka. A jeszcze teraz Boże Narodzenie - to co się będzie dziać w galerii i na drogach - poezja. Ale jak już wszystko wróci do normy to trzeba będzie się wybrać ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.