Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12793 miejsce

Wielkie otwarcie Teatru Muzycznego w Gdyni

Przed premierą „Chłopów” na nowej Dużej Scenie oraz rozpoczęciem 38. Gdynia–Festiwal Filmowy odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Gdyni, dyrekcji oraz twórców i aktorów z obsady spektaklu.

Fragment widowni / Fot. Małgorzata Soroka

Premierowe otwarcie


Już 6 września, dzięki dofinansowaniu ze środków UE (prawie 44 mln PLN), z budżetów Samorządu Województwa Pomorskiego (5 mln PLN) oraz Gminy Miasta Gdyni (ok. 13,7 mln PLN), swoje podwoje po rozbudowie otwiera aktualnie największy teatr muzyczny w Polsce. Obecnie w gdyńskim teatrze na widowni Dużej Sceny może zasiąść 1070 osób, Nowa Scena ma 360 miejsc, a Scena Kameralna – 150.

 / Fot. Materiały organizatoraDuża Scena rozpoczyna działalność od premierowego pokazu „Chłopów” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Jest to pierwsza próba przeniesienia tego dzieła na deski teatru muzycznego. Powieść Władysława Reymonta porusza problematykę codziennego życia na wsi. Musical ma nawiązywać do polskiej tradycji i zachować wartość literacką. Barwną oprawę stanowią kostiumy m.in. łowickie.

W „Chłopach” jak w zwierciadle odbija się polska mentalność, tak charakterystyczna i rozpoznawalna, że wspólna dla wszystkich Polaków. Żyjemy w czasach, gdy narody szukają swojej odrębności, my też zaczynamy chwalić się tym, co jest nasze i niepowtarzalne. (Wojciech Kościelniak)

Zobacz zdjęcia z próby "Chłopów" i konferencji prasowej


Zobacz wideo z Konferencji prasowej przed otwarciem Dużej Sceny Teatru Muzycznego w Gdyni

Więcej informacji o spektaklu na stronie Teatru Muzycznego w Gdyni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.