Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

502 miejsce

Wielkie otwarcie Wesołego Miasteczka Legendia

Miało być wielkie otwarcie Śląskiego Wesołego Miasteczka Legendii, ale podczas pierwszego dnia funkcjonowania parku, tłumów nie było. Organizatorzy bardzo się starali, jednak nie da się ukryć, że Legendia to wciąż wielki plac budowy.

Legelandia / Fot. Tomasz KlytaPo kilku dniach intensywnych opadów deszczu, w sobotę nareszcie się rozpogodziło. Właśnie na 29 kwietnia zaplanowano pierwsze w sezonie otwarcie Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. Trudno jednak mówić o sukcesie, bo pojawiła się na niej garstka ludzi, choć zarządcy bardzo się starali. Przygotowano na przykład animacje dla dzieci z możliwością pomalowania twarzy. Choć przy każdej z atrakcji była obsługa, większość z nich po prostu stała. Korzystały z nich nieliczne osoby. Głównie małe dzieci korzystały np. z Carousel of Love albo z Małej Gwiazdy. Legelandia / Fot. Tomasz Klyta

Legelandia / Fot. Tomasz KlytaOd 2015 r. czyli momentu zmiany właściciela, w Śląskim Wesołym Miasteczku wiele się dzieje. Przeobrażeniom uległa większość atrakcji, które zostały podzielone na strefy tematyczne: Magical Village, Magical Mountains, Magical Forest, Valley of Dreams, Magical Lake. W niektórych miejscach widać jednak, że Legendia, to wciąż plac budowy. Gdzieniegdzie, pomiędzy atrakcjami można było zobaczyć maszyny: bobcata czy mini ładowarkę.

Legelandia / Fot. Tomasz KlytaSzczególnie w oczy mogły się rzucać nie zakończone jeszcze prace przy zazielenianiu terenu. Choć z jednej strony należy rozumieć właścicieli - ostatnio pogoda ich nie rozpieszczała. To jednak w wielu miejscach, były kałuże i błoto. Wciąż oczywiście czekamy na lipiec i planowane otwarcie Lech Coastera, który ma być największą kolejką górską w tej części Europy. Na razie musimy się zadowolić dobrze znanym roollercoasterem Tornado.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wesołe Miasteczko działa na terenie WPKiW nieprzerwanie od 12 września 1959. Na powierzchni 26 hektarów, wokół malowniczego stawu ...
Największy lunapark w Polsce. Teraz nazywa się Legendia. ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

wesołe Miasteczko w Parku Kultury i Wypoczynku
ma chyba z 60 lat. A 55 z całą pewnością. Było to miejsce gdzie fantazja i szaleństwa mogły się spełniać. Byłam tam wiele razy, jako dziecko z rodzicami. elektryczne samochodziki do kierowania. Diabelskie Koła Młyńskie, strachy, strzelnice. Zbierało się kieszonkowe przez długie zimowe miesiące, aby je przepuścić w tym miejscu. Pamiętam jak Mama "wystrzelała" mi misia, a Tato piłkę.
Nie wiem czy Disneyland był pierwszy czy Wesołe Miasteczko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.