Facebook Google+ Twitter

Wielkie przejęcie na rynku energetycznym

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe kupiło od szwedzkiego Vattenfall Heat Poland SA warszawskie elektrociepłownie. To jedna z największych transakcji przejęcia w historii polskiego rynku energetycznego.

 / Fot. logoJak poinformował na swoich stronach internetowych www.pgnig.pl spółka nabyła 24.591.544 akcji, stanowiących ponad 99,8 proc. akcji Vattenfall Heat Poland SA, za które zapłaciła niemal 3 mld zł. Zamknięcie transakcji będzie jeszcze wymagało zgody Prezesa UOKiK na koncentrację.

Elektrociepłownie zakupione przez PGNiG pokrywają w 75 proc. zapotrzebowanie na ciepło w Warszawie i dostarczają 98 proc. ciepła do sieci Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Jak powiedział prezes PGNiG Michał Szubski: "Nabycie przez PGNiG warszawskich aktywów Vattenfalla umożliwi dywersyfikację źródeł osiąganych przychodów zgodnie ze zaktualizowaną strategią Grupy Kapitałowej, zgodnie z którą energetyka jest jednym z trzech kluczowych obszarów rozwoju spółki. Kierując się interesem naszej spółki i jej akcjonariuszy, chcemy dalej rozwijać działalność energetyczną w Grupie Kapitałowej PGNiG".

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

JANuszek
  • JANuszek
  • 24.08.2011 11:29

a szwedzi zaplacili 1mld i mieli wiele nieruchomosci, które juz sprzedali w "górce developerskiej". Tak Polaczki placa w podatkach i oplatach za media, gaz, energie... :) gratulacje! miejmy nadzieję, że tych prezesików którzy liczą prywatę kiedyś dopadną ludzie (a moze i ich dzieci skoro przejma majatki :P - wszystko jedno)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
  • Jan
  • 24.08.2011 10:05

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kupiło od szwedzkiego Vattenfalla warszawskie elektrociepłownie za 3mld.zł.A ja bym też chciał wiedzieć;kiedy?,od kogo? i za ile? Szwedzi nabyli te elektrociepłownie.Wówczas moge zrozumieć czy PGNiG zrobiło dobry interes czy też nie.Po cichu śmiem twierdzić że to Szwedzi z kasą odjeżdżają.Może ktoś wiecej wie od autora i tu napisze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.