Facebook Google+ Twitter

Wielkie sadzenie SuperOgrodu na katowickiej Superjednostce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-21 13:45

To największa społeczna akcja katowickiego biura ESK. Na balkonach 200 mieszkań największego śląskiego bloku rozpoczęło się wieszanie tysiąca donic z kwiatami. Gdy zakwitną na elewacji budynku powstanie kolorowy ogród.

Superjednostka / Fot. Adam SkalskiJeden z symboli Katowic - Superjednostka przy al. Korfantego to największy blok mieszkalny w południowej Polsce. Na 15 piętrach długiego na prawie 200 metrów budynku znajduje się 766 mieszkań. Na balkonach 200 z nich pojawią się donice z kwiatami, które zakupiło katowickie biuro ESK 2016.

Projekt nawiązuje do hasła kandydatury miasta do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - "Miasto Ogrodów". Gdy kwiaty w donicach zakwitną elewacja budynku ma przypominać wielobarwny ogród. Pokryje on Superjednostkę zarówno od wschodniej jak i zachodniej strony.

Katowice walczą o miano Europejskiej Stolicy KulturyKwiaty przygotowane do dostarczenia mieszkańcom / Fot. Adam SkalskiAkcję zainicjowała Katarzyna Jendrośka-Goik, studentka Katowickiej Akademii Sztuk pięknych. W marcu w Superjednostce pojawiły się broszury informacyjne a wolontariusze pukali do mieszkań, by przekonać mieszkańców do pomysłu.

Dostawy ponad tysiąca zakupionych donic potrwają do czerwca. Po ich zakończeniu biuro ESK zorganizuje w okolicach bloku piknik.

Na tych balkonach powstanie SuperOgród / Fot. Adam SkalskiNatomiast cały projekt potrwa do końca września. Na tyle czasu umowy na dzierżawę podpisało z mieszkańcami biuro ESK. Później sami zdecydują, czy nadal chcą pielęgnować swoje ogrody.

Kraków wesprze Katowice w walce o tytuł ESK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.