Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16393 miejsce

Wielkie ściąganie

Już dziś o godzinie 19:00 pojawi się nowa wersja przeglądarki Firefox. Autorzy programu postanowili przy tej okazji ustanowić rekord Guinnessa w kategorii "najczęściej pobieranej aplikacji w ciągu 24 godzin".

Oficjalna strona Firefoxa. / Fot. screenO rekordzie jaki mają zamiar ustanowić autorzy i użytkownicy Firefoxa pisał już w Wiadomościach24 Dominik Parzych. Na chwilę obecną na stronie internetowej tej inicjatywy zarejestrowało się już ponad milion czterysta tysięcy osób deklarujących chęć pobrania aplikacji. Twórcy programu, Mozilla Foundation, zapowiadają transmisje video na żywo ze swojej siedziby w czasie bicia rekordu, które będziemy mogli śledzić online. Aktualne informacje na temat akcji znajdziemy też na Twitterze aplikacji.

Firefoxa używa obecnie 39 proc. internautów, co sprawia, że jest drugą najczęściej używaną przeglądarką, a jej popularność ciągle wzrasta. Program jest potomkiem popularnej w latach dziewięćdziesiątych przeglądarki Netscape. Dziesięć lat temu autorzy Netscape powołali Mozilla Foundation, która zaczęła rozwijać zupełnie nową przeglądarkę internetową. Efektem tych starań było stworzenie Mozilla Application Suite, programu do surfowania po internecie, tworzenia stron www i korzystania z poczty e-mail. Przeglądarka rozwijała się przez kolejne lata zdobywając nowych użytkowników. Mozilla Suite – podobnie jak kolejne programy Mozilli – rozwijała się na zasadzie open-source, co oznacza, że była współtworzona przez wielu entuzjastów na całym świecie, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas i pomóc w rozwijaniu aplikacji. Najnowszym projektem powołanym przez Mozilla Foundation w 2004 roku jest Firefox.

Nie sposób wymienić wszystkich funkcji i udogodnień jakie oferuje Firefox. Nowa wersja programu ma być jeszcze bezpieczniejsza i łatwiejsza w użyciu, oraz ma oferować wiele innowacyjnych rozwiązań. Przeglądarka ma przede wszystkim służyć użytkownikom internetu na miarę XXI wieku i być dostosowana do potrzeb użytkowników Web 2.0. Jedną z ciekawszych zapowiadanych funkcji Firefoxa będzie możliwość tagowania zakładek, co znacznie ułatwi życie wielu internautom, którzy gubią się w setkach zapisanych linków. Spis wszystkich nowo wprowadzonych rozwiązań znajdziemy na stronie projektu.

Firefox jest efektem rozwijającego się przez wiele lat projektu i starań wielu ludzi. Oczekiwana już od jakiegoś czasu nowa wersja programu ma być kolejnym krokiem w rozwoju aplikacji, nie ma się więc co dziwić, że jej premiera wzbudza tak duże zainteresowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Wejdź na stronę Mozilli do działu Support. Jeśli tam nie znajdziesz pomocy to zgłoś błąd w Bugzilli. Jak rzeczywiście nie da się wykasować tej historii to może być jakiś bug...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wariat.org.pl/temp/po.png oczywiście tam jest temp nie te p nie wiem dlaczego, ale ten link wyraźnie zdenerwował system link

oświadczam, że plik po.png nie ma nic wspólnego z polityką ... jeśli to był powód tej cenzury ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Specjalnie dla Ciebie wyłączyłem polską lokalizację (jak mówiłem język interface nie ma tu znaczenia, to ten sam Firefox bez względu w jakim języku rozmawia)

http://wariat.org.pl/temp/przed.png
http://wariat.org.pl/te p/po.png

Wierzę, że u Ciebie nie działa, ale to raczej nie wina Firefoksa ... spróbuj założyć nowy profil i tam przetestuj, jeśli zadziała to może oznaczać, że Twój domyślny profil Fx jest chory. W razie zapotrzebowania na konkretniejszą pomoc odezwij się mailem lub lepiej via jabber coś poradzimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Maciek:
Wyczyść prywatne dane i zaznaczasz na górze "historię przeglądanych stron" i ... SOA #1

Co do wersji językowej ... de facto możesz mieć 12 różnych wersji, bo paczka z językiem jest "dodatkiem" nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć na raz więcej niż jedną i przełączać. Używam polskiej wersji, bo _mnie_ wygodniej i _moim zdaniem_ lepiej wygląda w systemie który przecież gada do mnie po polsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek--przede wszystkim ustaw w historii limit czasu przechowywania (np. na 30 dni) preferencje > prywatność (nazwy po polsku mogą brzmieć nieco inaczej).

Komentarz został ukrytyrozwiń

ściągnąłem sobie i już zaadoptowałem do mojego ff portable :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Angielskiej--po potem łatwiej się dogadać na (angielskich) forach użytkowników jak się coś majstruje albo potrzeba wsparcia technicznego ; )

Poza tym to też z przyzwyczajenia, bo internet i tak jest po angielsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bym zapomniał ...

4. Każdy kto pobrał może sobie wydrukować dyplom ;-) http://www.spreadfirefox.com/pl/worldrecord/certificate_form

Ci co nie pobrali niby też mogą (wydrukować), ale później będą musieli z tym żyć ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. AFAIK technicznie rzecz biorąć Fx-3.0-RC3 to dokładnie to samo co wydanie Fx-3.0, gdyby zostały wprowadzone jakiekolwiek poprawki pojawiłby się Fx-3.0-RC4 a oficjalne wydanie zostałoby przesunięte, tak jak to się stało z RC-2 który zawierał bodaj jeden błąd w wersji dla MacOSX

2. Ilu było pobierających w ramach Firefox Download Day można śledzić: http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord

3. To nie jest jakaś krypciocha, to poważna akcja marketingowa, całkiem oficjalnie także "na łamach"
MSPANC

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak dobrze, że sami nie napisali programu żeby wyprzedzić fakty ; ]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.