Facebook Google+ Twitter

Wielkie święto bluesa. Warsaw Blues Night już dziś w Warszawie

Już dziś w warszawskim klubie Hybrydy (ul. Złota 7/9) miłośnicy dobrej muzyki będą mieli okazję posłuchać artystów z bluesowego światowego topu.

 / Fot. materiał prasowy Będzie to wydarzenie bez precedensu w Polsce, jako że na scenie po raz pierwszy w naszym kraju pojawi się projekt Golden State – Lone Star Revue. Jest to unikalny koncept będący muzycznym spotkaniem muzyków reprezentujących dwa amerykańskie stany: Kalifornię i Teksas oraz charakterystyczne dla nich dwa nurty muzyki bluesowej.

Formacja składa się pięciu muzyków, z których trzech jest zaliczanych do grona najznamienitszych w historii muzyki bluesowej. Mark Hummel– wirtuoz harmonijki ustnej i znakomity wokalista jest bez cienia wątpliwości jednym z najbardziej uznanych na świecie przedstawicieli bluesa z Zachodniego Wybrzeża USA, o czym świadczy 5 nominacji do Blues Music Awards w kategorii Instrumentalist-Harmonica. Little Charlie Baty to gitarzysta, przez 3 dekady lider Little Charlie & The Nightcats – jednego z najbardziej uznanych zespołów w historii muzyki bluesowej, z którym nagrał 12 albumów dla Alligator Records i był ośmiokrotnie nominowany do Blues Music Awards. Anson Funderburgh to legendarny mistrz teksańskiej gitary bluesowej, zaliczany do ikon tego stylu. Przez lata zaskarbił sobie szacunek fanów bluesa, a także takich artystów jak: Delbert McClinton, Boz Scaggs, Jimmie i Stevie Ray Vaughan oraz Ronnie Earl, którzy doceniając jego gitarową maestrię, chętnie zapraszali go do swoich projektów. Ma na koncie 26 nominacji oraz 7 statuetek Blues Music Awards (bluesowe Oscary).

Zgodnie z tradycją Warsaw Blues Night obok gwiazdy światowego bluesa na scenie pojawią się także przedstawiciele polskiej sceny bluesowej. Tym razem będzie to Willie Mae Unit.

Bilety w dniu koncertu w cenie 60 zł (studenci i uczniowie 40 zł) można zakupić w:
- biuro klubu Proxima, ul. Żwirki Wigury 99a,
- biuro Fundacji Universitatis Varsoviensis, Krakowskie Przedmieście 24 pok.109
- www.eventim.pl
- sieć salonów Empik
- sklepy Saturn i Mediamarkt
- bileteria Palladium

Warsaw Blues Night - dziś 18 listopada, godzina 19:00, klub Hybrydy (Warszawa, ul. Złota 7/9).

mat. pras.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.