Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6217 miejsce

Wielkie święto jogi w Polsce!

Międzynarodowy Festiwal Jogi połączony z konferencją naukową i Światowym Dniem Jogi odbędzie się 20-26 czerwca 2016 roku w Sulisławiu – urokliwym zakątku między Wrocławiem a Opolem. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów

Zespół DHOAD / Fot. DHOADMiędzynarodowy Festiwal Jogi połączony z konferencją naukową i Światowym Dniem Jogi odbędzie się 20-26 czerwca 2016 roku w Sulisławiu – urokliwym zakątku między Wrocławiem a Opolem. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów kultury indyjskiej, ekologii i zdrowego stylu życia. Patronat nad tym niezwykłym wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.

Siedmiodniowy festiwal podzielono na trzy segmenty. Kluczowym jest organizowany pro publico bono Światowy Dzień Jogi, który przypada w tym roku na 21 czerwca. Wstęp na teren Festiwalu jest oczywiście bezpłatny.

Tego dnia odbędzie się w Sulisławiu ogólnopolska akcja „Powitanie słońca dla pokoju na świecie”. Wszyscy chętni przez 12 minut będą ćwiczyć sekwencję 12 asan jogi, a moment ten transmitowany będzie online na całym świecie.

Pośród wielu atrakcji znajdzie się także niezwykły występ zespołu DHOAD: Gypsies from Rajasthan. To ośmioosobowa grupa muzyków z Indii, która ma na swym koncie 15 lat na scenie i przeszło 1100 koncertów w 90 krajach świata.

Misją Festiwalu jest podkreślenie różnorodności tradycji i metod samodoskonalenia, z których wszystkie mają jeden cel: dobro człowieka. Dobro to dotyczy rozwoju duchowego, intelektualnego, fizycznego i społecznego. Przekłada się na harmonię w relacjach międzyludzkich i rodzinie poprzez zgodność z samym sobą. Według nauki jogi czystość charakteru i trzymanie się norm etycznych, które w rzeczywistości są wspólne wszystkim cywilizacjom, są w życiu najważniejsze. Działalność społeczna, odpowiedzialność za siebie i innych oraz inne cnoty nie są niczym innym jak formami pielęgnacji życia.

Osobnym segmentem są warsztaty prowadzone przez joginów z całego świata. To okazja do zapoznania się z rózniącymi się od siebie metodami pracy nad sobą, m. in. ćwiczeniami poprawiającymi koncentrację, oczyszczającymi umysł, ćwiczeniami regenerującymi oraz możliwość poznania źródeł siły, odporności i własnego potencjału. Zaproszeni nauczyciele cieszą się ogromnym autorytetem w wielu krajach świata.

Kolejną część Festiwalu stanowi III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy. Poprowadzą ja lekarze i naukowcy z Polski i zagranicy, w tym przedstawiciele jogi i ajurwedy z Indii.
www.festiwaljogi.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.