Facebook Google+ Twitter

Wielkie święto kobiecego futbolu - zbliżają się mistrzostwa świata

To już szóste mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet. Rozpoczęły się 26 czerwca, pierwszy raz w Niemczech, skąd pochodzą dwukrotne triumfatorki tej imprezy, a mimo to nie cieszą się zbyt wielką popularnością. Dlaczego?

Sonda

Czy interesujesz się piłką nożną w wykonaniu kobiet?

Gdy myślimy o piłce nożnej, po głowie biegają nam raczej zawodnicy pokroju Pele, czy Maradony, wyprawiający przy tym niestworzone rzeczy z futbolówką. Osobiście nie znam fana, który słysząc hasło "futbol" myśli o kobietach w getrach, lub zaczyna wymieniać nazwiska sławnych piłkarek. Mimo to, oglądając tegoroczne mistrzostwa można dojść do wniosku, że brak popularności nie jest spowodowany słabszą grą kobiet, a raczej tym, iż piłka nożna stała się w ciągu kilkudziesięciu lat męskim sportem. Nie pomaga fakt, że większość pań nie interesuje się futbolem, ani nie lubi go oglądać (a tym bardziej grać).

Być może popularność męskiej odmiany piłki nożnej bierze się stąd, iż pierwsze mistrzostwa zostały zorganizowane w 1930 roku. A może dlatego, że wypełnia wrażenia wzrokowe podczas spożywania piwa? Co by nie wypełniała, pośród pań zaczęła ze sporym opóźnieniem, bo dopiero w 1991 roku. Od tego czasu zostało zorganizowanych pięć edycji, w których aż dwukrotnie triumfowały Amerykanki i Niemki. Jednym tytułem mistrzyń świata mogą poszczycić się natomiast Norweżki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.