Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24414 miejsce

Wielkie święto lotnictwa na obu krańcach Polski

Pod Nowym Sączem w Łososinie Dolnej nad Jeziorem Rożnowskim, wystartuje kolejny już piknik lotniczy organizowany przez Areoklub Podhalański, który zainauguruje obchody 55. rocznicy jego powstania. Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 14.

Jacek Matysiak - REKIN- pilot nadźwiękowych myśliwców potrzebuje naszej pomocy: http://jacek.walczy.pl/walka-z-choroba-2/ / Fot. arch. Bogdan WęgrzynekJuż o godz. 15 zaczną się mrożące krew w żyłach akrobacje samolotowe i szybowcowe, na samolotach Extra 300, Zlin 50, Jak18 i repliki RWD-5R. Po raz pierwszy, na sądeckim niebie pojawią się dwa samoloty F-16 z Sił Powietrznych. Zobaczymy również wyszkolenie polskich komandosów z 6. Brygady Powietrzno-desantowej, którzy oddadzą skoki spadochronowe z samolotu CASA C-295M. Nie zabraknie także wieczornych atrakcji. O godz. 20.30 wystąpi na dużej scenie Gabriel Fleszar, a na zakończenie pikniku odbędzie się mega-pokaz sztucznych ogni.

Piknik w Łososinie Dolnej / Fot. Bogdan WęgrzynekNatomiast w Wilczych Laskach pod Szczecinkiem odbywa się II Zachdniopomorski Piknik, organizowany przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze. Przypomnę, iż pierwsza edycja tego przedsięwzięcia odbyła się w zeszłym roku i ma stać się cyklicznym wydarzeniem na Pojezierzu Drawskim. Ma również stanowić jedno z ważniejszych wydarzeń turystycznych Pomorza. W programie pikniku znalazły się m.in. pokaz stateczny samolotów GA, UL, śmigłowca Mi-2, motolotni, oraz zawody i pokazy modeli latających. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Na zakończenie: ognisko, grill, muzyka. Niepowtarzalna lotnicza atmosfera.

Chciałbym również przypomnieć o największym wydarzeniu lotniczym w Polsce, czyli Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2011 w Radomiu, oraz "Akcji dla Rekina" wspieranej m.in. przez Siły Powietrzne. Chory na stwardnienie rozsiane Jacek Matysiak to pilot nadźwiękowych samolotów myśliwskich, który potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie SM. Zapraszam na Jego stronę: http://jacek.walczy.pl/walka-z-choroba-2/


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety, wyszło jak wyszło .Święto z 7 ofiarami ;-(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.