Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15492 miejsce

Wielkie święto małego ekranu: Telekamery

Telewizja jako młodsza siostra kina bywa niedoceniana i traktowana z przymrużeniem oka... Jednak bycie telewizyjną osobowością to też sztuka - już w lutym będziemy mogli to docenić.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Piotr_Adamczyk_%282006%29.jpgIleż razy słyszeliśmy o tym, jak pogardliwie wielcy aktorzy teatralni i filmowi wypowiadali się pogardliwie na temat kolegów występujących w serialach i innych produkcjach telewizyjnych! "Chałturzenie", "sprzedawanie się", "pójście na łatwiznę"... Opinie takie pasują w pewnym sensie do ogólnego, pokutującego w naszej świadomości zdania o telewizji jako takiej. Pożeracz czasu, narzędzie do psucia wzroku dzieciom, ogłupiacz - cóż, telewizji obrywa się na każdym kroku.

Kino – kultura, telewizja – głupota.

Rodzice, trzymajcie dzieci z dala od telewizora, albowiem wzrok stracą i astygmatyzmu z natychmiastową utratą szarych komórek dostaną. Inteligentny człowiek z zainteresowaniami
nie posiada telewizora. Czy telewizja faktycznie oznacza sieczkę do kwadratu?

Z telewizją, jak z każdym produktem, oferta może być lepsza albo gorsza. Wielu aktorów, prezenterów i innych "osobników" związanych z telewizją prezentuje najwyższy poziom profesjonalizmu i zaangażowania. Wiele telewizyjnych produkcji to obrazy i programy warte grzechu ze wszech miar! Szansą na docenienie niedocenianej telewizji mogą być nagrody branżowe - takie jak słynne już w całym świecie Emmy czy polski ich odpowiednik, czyli Telekamery Teletygodnia.

Nagroda pro forma?

Już po raz czternasty mamy szansę docenić najlepszych z najlepszych w branży telewizyjnej. Uważasz Jarosława Gugałę za najlepszą osobowość telewizyjną? Podziwiasz chłodny profesjonalizm Anity Werner? Możesz mieć wpływ na to, czy otrzymają nagrodę http://telekamery.pl/glosowanie.php

Najlepszym aktorem Telekamer może zostać Piotr Adamczyk albo Cezary Żak - ale mają swoją konkurencję, podobnie jak Magdalena Schejbal w grupie pań nominowanych do nagrody dla najlepszej aktorki. Możemy docenić też muzyków, komentatorów sportowych, programy rozrywkowe ("Jaka to melodia?" czy "Mam Talent"?) - i ulubione kanały telewizyjne. Do wyboru, do koloru - kategorii Telekamer jest wiele. Kanały dziecięce, sportowe, popularno-naukowe... Animal Planet, śledzący pilnie życie zwierząt, Comedy Central, zapewniający dawkę lekkiego humoru na co dzień, czy HBO, raczący swoich widzów dokumentami tak głośnymi jak "Czekając na sobotę" czy produkcjami najwyższej jakości jak seriale "Czysta Krew" lub "Dynastia Tudorów", gromadzące liczną widownię na całym świecie.

Więc jak to jest z takimi nagrodami? Warto brać udział w takich głosowaniach, czy może takie wyróźnienia to tylko forma dowartościowania dla telewizyjnych osobowości? Bez względu na to, jak jest w istocie, to właśnie takie nagrody pozwalają nam wyodrębnić to, co w telewizji jest na najwyższym poziomie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.