Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25795 miejsce

Wielkie wycieczkowce zacumują w Gdyni

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-04-29 16:54

W czwartek 1 maja rozpocznie się w Gdyni sezon wizyt wielkich statków pasażerskich. Według dotychczasowych zapowiedzi w tym roku wycieczkowce zawijać będą do Gdyni 87 razy.

 / Fot. T.Urbaniak/ZMPG-a S.A.Sezon wycieczkowy zostanie zainaugurowany wizytą pływającej pod banderą panamską jednostki MSC Opera. Statek ten zawinął do Portu Gdynia po raz pierwszy w ubiegłym roku . Armatorem jednostki jest Mediterranean Shipping Company S.A, znany z wizyt w Gdyni statków kontenerowych, mi. in. MSC Bremen - największego z kontenerowców obsługiwanych dotychczas w polskich portach.

MSC Opera ma ponad 250 metrów długości, 29 metrów szerokości, a jego tonaż brutto wynosi 59000 GT. Osiąga szybkość 21 węzłów. Na 8 pokładach pasażerskich może zmieścić 2180 pasażerów. Załoga liczy 750 osób. Pasażerowie do dyspozycji mają : 2 baseny, 2 restauracje, bary, pizzerię, grill, kasyno, dyskotekę, salę widowiskowa, salon piękności i masażu, fitness center, sauna, jacuzzi, pokój zabaw dla dzieci, punkt medyczny, bibliotekę, kawiarenkę internetowa, salę gier video, butiki, centrum konferencyjne , a nawet trasę do joggingu.

Koszt 4-dniowego rejsu MSC Opera po Morzu Bałtyckim kształtuje się w granicach 700 – 2000 euro w zależności od standardu i wielkości kabiny. Po wizycie w Gdyni statek ten uda się w dalszą podróż do Ronne – stolicy wyspy
Bornholm. Do Ronne wypłynie 1 maja o godz.20.

Kolejnym statkiem wycieczkowym spodziewanym w Gdyni jest MS Mona Lisa, która zawinie do gdyńskiego portu 3 maja o godz.7 rano. Jednostka co roku, regularnie zawija do gdyńskiego portu. Mona Lisa została zbudowana w 1966 r. stoczni John Brown & CO w Szkocji. Ma długość 201 metrów, szerokość 26,5 zanurzenie 8,6 m. Osiąga prędkość 20 węzłów . Pływa pod banderą Bahama. Na 9 pokładach, w 379 kabinach pomieści się ponad 700 pasażerów i 417 członków załogi. Pasażerowi mają do dyspozycji kina, baseny, biblotekę, saunę czy fitness. Wycieczkowiec opuści Gdynię tego samego dnia, o godz.17.00. (Morski Port Gdynia S.A.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.