Facebook Google+ Twitter

Wielkie wydarzenie w krakowskim Muzeum Narodowym

Grafiki z całego świata ze zbiorów Narodowego Muzeum Sztuk Pięknych w Tajwanie zagoszczą w Krakowie na wystawie Przeszłość do Teraźniejszości - Laureaci Międzynarodowego Biennale Grafiki w Tajwanie.

Plakat wystawy Przeszłość do Teraźniejszości - Laureaci Międzynarodowego Biennale Grafiki w Tajwanie. / Fot. Materiały Muzeum Narodowego w Krakowie dla mediówTylko od 15 września do 25 października 2009 r. w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie (al. 3 Maja 1) można będzie podziwiać prace laureatów trzynastu edycji Międzynarodowego Biennale Grafiki w Tajwanie.

W ciągu 26 lat w Biennale uczestniczyli artyści z 70 krajów świata, m.in. z Polski, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Belgii, Australii, Korei, Tajlandii, Indonezji, Egiptu i Gwatemali.

Polscy uczestnicy Biennale mają powody do dumy. Na 11. Biennale Srebrny Medal otrzymał Tomasz Daniec link, a honorową nagrodę zdobył Andrzej Łabuz link. Na 12. Biennale było 22 finalistów, wśród Marcin Białas link, na 13. Biennale Specjalną Nagrodę za techniczną doskonałość otrzymała Marta Bożyk link, honorowe wyróżnienie Magdalena Hanysz-Stefańska link oraz Dorota Nowak link. Jednym z jurorów na 9. Międzynarodowym Biennale Grafiki w Tajwanie był prof. Andrzej Głowacki z Krakowa.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawie i pewnie będzie szalenie interesująco. ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się ciekawie :) 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.09.2009 08:40

Znowu Kraków udowadnia, że jest kulturalną stolicą Polski. Trudno pojąć inercję władz "Wawki"... :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.