Facebook Google+ Twitter

Wielkie zmiany w PKP

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-20 19:50

Polskie Koleje Państwowe wprowadziły nowy rozkład na rok 2009/2010. Pasażerów kolei czekają ogromne zmiany związane z jakością, czasem przejazdu i kosztami biletów. Nowa strategia firmy ma przekonać Polaków, aby częściej jeździli pociągami.

 / Fot. PKPDo tej pory podróż PKP kojarzyła się przede wszystkim z przestarzałymi maszynami, opóźnieniami, słabymi połączeniami i wiecznie narzekającymi współpasażerami. Każdą podróż musieliśmy rozpocząć staniem w półgodzinnej kolejce, po którym nerwowo szukaliśmy spokojnego miejsca w wagonie. Potem następowała podróż - niewygodne siedzenia, zbyt intensywne ogrzewanie lub jego brak, słaba jakość toalet, brudne przedziały. Wysiadając z pociągu oddychaliśmy z ulgą i obiecywaliśmy sobie "nigdy więcej".

Teraz wszystko ma się zmienić. PKP chce przede wszystkim wprowadzić osobne marki dla każdego rodzaju klientów. Segment "Premium" to pociągi zespolone, o wysokim standardzie, które obsługiwać będzie nowy rodzaj pociągów, czyli Express InterCity. Segment "Medium" to klasyczne składy o podwyższonym standardzie - obsługiwane przez pociągi InterCity. Segment "Economy" to pociągi klasyczne i składy tradycyjne - obsługiwać je będą Tanie Linie Kolejowe.

W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity S.A. uruchomi 56 pociągów międzynarodowych, 72 pociągi Express InterCity, 24 pociągi ekspresowe, 345 składów TLK. Uruchomione zostaną nowe połączenia między dużymi miastami. Jeśli chodzi o Wrocław, to dodatkowe połączenia będą dotyczyć komunikacji z Krakowem, Warszawą, Gdynią, Łodzią, Przemyślem i Jelenią Górą.

Jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe to dodatkowo uruchomione będą połączenia z Terespolem, Pragą i Lwowem. Przesiadając się w Warszawie, możliwe będą też dojazdy do wielu innych miejsc w Europie, np. Kolonii, Monachium, Berlina, Amsterdamu, Moskwy, Mińska, Kijowa i Wiednia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

jak na razie, w nowym rozkładzie, na niektórych liniach zamiast zwykłych pospiesznych pojawiały się Tanie (tylko z nazwy) Linie Kolejowe TLK.
Efekt : podróż z Wrocławia do Gdańska droższa o kilkanaście złotych.
Nadal nie ma ekspresów na tej trasie.
Strategia jest zawsze optymistyczna, ale często od strategii do realizacji droga daaaalekaaa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Pawle :D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już im współczuję :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak dla jasności, dopytywałam się o te standardy, bo szykuję obywatelski atak na PKP IC. Zamierzam ich dokładnie przemaglować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Martyno, jak widać materiały prasowe to jedno, a rzeczywistość to całkiem co innego. Wystarczyło spojrzeć w rozkład jazdy. Być może od nowego roku zostaną zlikwidowane Expresy, ale na razie funkcjonują równolegle Ex i EIC.

Komentarz został ukrytyrozwiń

TLK na trasie Łódź - Wrocław, bilet studencki: kosztował 28,35zł, kosztuje (wg. cennika z rozkładu) 38,41 zł. No rzeczywiście segment "economy" można powiedzieć na wypasie z wypasioną podwyżką :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odnośnie samej zapowiedzi PKP to przychylam się zdania pasażera ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.12.2009 23:57

W materiałach prasowych PKP było wyraźnie : " Express InterCity (EIC) – łączący dwie dotychczas istniejące marki: Express i InterCity w jedną kategorię pociągów o najwyższym standardzie. "
chyba, że źle zrozumiałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mylisz pojęcia i pociągi. Co innego Ekspres IC, a co innego Ekspres chociaż należą do tej samej spółki. Poszczególne w sensie opis standardu jaki powinien być w IC, Ex IC, Ex, a jaki w TLK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pociąg Intercity z Warszawy do Krakowa jechał dotychczas 3.07 h, a teraz ma podobno 2.42 h. I nie ma już tanich biletów. Czyli zamiast 19 zł płaci się 107 zł. To duże ulepszenie. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.